„Muziejų naktis“ Kupiškyje

Kaip ir kasmet, jau vakarėjant, į Kupiškio etnografijos muziejaus sales ir kiemelį vykstant „Muziejų nakties“ renginiui, rinkosi ištikimiausi muziejaus bičiuliai, iš toliau atvykusieji svečiai ir buvę kupiškėnai.

Muziejininkai renginiui skyrė visą šeštadienio vakarą. Kiemelyje lūkuriuojantiems renginio dalyviams Kupiškio etnografijos muziejaus vyr. fondų saugotoja Giedrė Zuozienė papasakojo apie šventės pradžią sakydama: „Muziejus iš graikų kalbos reiškia — mūzų šventovė, bet tai yra atminties institucija, vieša, nesiekianti pelno, nuolat tarnaujanti visuomenei ir jos tobulėjimui, kuri renka, saugo, konservuoja populiarina ir eksponuoja materialines ir dvasines kultūros vertybes. Tokį apibrėžimą skelbia tarptautinė muziejaus taryba ICOM. Ir muziejininkams privalu to laikytis. Ta pati muziejų taryba kasmet kviečia švęsti tarptautinę muziejų dieną ( kuri buvo gegužės 18 d.), bei dalyvauti „Europos muziejų nakties“ renginiuose. Šios akcijos tikslas – parodyti muziejų arba eksponatus naktį ar vakare, kai paprastai muziejai nedirba. Šiemet mūsų muziejus lankytojams parengė fotografijų parodą apie modernėjantį Kupiškio etnografijos muziejų. Taip pat dalyviai bus supažindinti su partizaninio karo simbolių ir ženklų prasme dr. Aistės Petrauskienės paskaitoje. Apie paslaptis savo kūryboje papasakos menininkė Lina Jonikė. Vėliau kartu su menininke dalyvausite kūrybinėse dirbtuvėse. O renginį užbaigs bardas Giedrius Arbačiauskas“ – sakė muziejininkė. Koncertavo Kupiškio meno mokyklos mokinių kapela vadovaujama Birutės Petroševičienės.

                      Pakviesta kalbėti Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė akcentavo, kad: „nuotraukos parodai „Modernėjantis muziejus“ atrinktos iš muziejaus fondų ir atspindi jo kūrimosi istoriją įvairiais istorijos tarpsniais. Nuotraukose matysite vieną iš muziejaus įkūrėjų Stefaniją Glemžaitę su seserimis, pirmąjį pastatą Turgaus aikštėje kurio jau nėra, Kupiškio kulūros namus (buvusią sinagogą, kurios III aukšte duotos patalpos saugoti ir eksponuoti turimus etnografinius ir meno kūrinius), seserų Glemžaičių surengtos parodos vykusios 1960 m. Kupiškio vidurinėje mokykloje fragmentus. 1823 metais statytą parapinės mokyklos pastatą, kuriame ir šiandien veikia Etnografijos muziejus vienintelis Lietuvoje įkurtas Antrojo pasaulinio karo metais“, svarbesnes muziejaus šventes ir renginius“ – džiaugėsi vadovė.

„Muziejų nakties“ metu didelio susidomėjimo sulaukė istorikės iš Vilniaus dr. Aistės Petrauskienės paskaita „ Simbolių reikšmė ir prasmė partizaniniame kare“ , kuri papildė naujomis žiniomis muziejuje dar veikiančią kaunietės tekstilininkės Linos Jonikės parodą atsispindinčią partizanų kovos temą. Po paskaitos, padedant L. Jonikės studentėms iš Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto tekstilės katedros, buvo galima pasigaminti partizaninės simbolikos atspaudų.

Lankytojai su įdomumu klausėsi aktoriaus Giedriaus Arbačiausko koncerto pritariant muziejaus kiemelyje čiulbantiems paukščiams, kas suteikė koncertui dar daugiau romantikos ir žavesio.

IMG 2604

Koncertuoja Kupiškio meno mokyklos mokinių kapela vadovaujama Birutės Petroševičienės (iš dešinės ketvirta).

IMG 2607

Renginį veda Kupiškio etnografijos muziejaus vyr. fondų saugotoja Giedrė Zuozienė (kairėje). Šalia stovi Etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė.

IMG 2612

Nuotraukų parodą Modernėjantis muziejus pristato Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė.

IMG 2621

Nuotraukų paroda Modernėjantis muziejus“.

IMG 2622

Vilniaus universiteto Prancūzų filologijos katedros profesorė Genovaitė Dručkutė (dešinėje) su muziejaus renginio dalyve.

IMG 2625

Istorikė iš Vilniaus dr. Aistė Petrauskienė Muziejų nakties metu. Didelio susidomėjimo sulaukė jos paskaita Simbolių reikšmė ir prasmė partizaniniame kare.

IMG 2637

Muziejų nakties renginio idėjos autorė Donata Jutkienė (kairėje) ir Kupiškio etnografijos muziejaus vyr. fondų saugotoja Giedrė Zuozienė.

IMG 2638

Šių metų Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė, tekstilininkė Lina Jonikė.

IMG 2645

Muziejų nakties metu. Iš kairės: Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė, Kupiškio televizijos ir informacijos centro vadovas Povilas Vireliūnas ir dalyvė iš Kupiškio Asta Einorytė.

IMG 2648

Padedant Linai Jonikei ir studentėms iš Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto tekstilės katedros, gaminami partizaninės simbolikos atspaudai.

IMG 2656

Muzieju nakties dalyvė gamina partizaninės simbolikos atspaudus.

IMG 2657

Gaminami partizaninės simbolikos atspaudai.

IMG 2660

Vienas iš pasigamintų partizaninės simbolikos atspaudų.

IMG 2663

Pasigaminti partizaninės simbolikos atspaudai.

IMG 2673

Koncertuoja aktorius Giedrius Arbačiauskas.

IMG 2698

Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė dėkoja Giedriui Arbačiauskui.