Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Edukacinė popietė „Lietuviškų žaislų istorija“

Gegužės 25-ąją dieną NVŠ programos „Amatai ir užsiėmimai -1“ dalyviai kartu su grupės vadove, muziejininke Kristina Jokimiene ir kolege Rūta Vite keliavo į Uoginius, Adomo Petrausko muziejų. Apsilankymas muziejuje buvo ypatingas - moksleiviai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Lietuviškų žaislų istorija“.

Edukacinę pamoką vedė muziejininkė Laura Eižinienė, kuri pristatydama užsiėmimą pasakojo, jog lietuviško žaislo priešistorė siekia gilią senovę: „Pirmieji žaislai – tai iš degto molio pagaminti arkliukai, iš medžio, gintaro ar šiaudų – lėlės. Žaislai žadino, ugdė vaikų vaizduotę, tapo neatskiriama vaikystės dalimi. Dabartiniai žaislai pagaminti remiantis senųjų žaislų pavyzdžiais.“

Užsiėmimo metu vaikai buvo supažindinami ne tik su senųjų žaislų atsiradimo istorija, bet ir iš ko ir kas juos gamino. Taip pat galėjo pamatyti bei paliesti vaikų, gyvenusių Kupiškio apylinkėse praeitame amžiuje, turėtus žaislus, jų medžiagas ir, kaip žaislų išvaizda bei reikšmė įtakojo to meto aplinką. Ne visi žaislai vaikams buvo matyti, tačiau keletas prisipažino, jog jų tėveliai iki šiol namie turi išsaugoję senus, vaikystėje turėtus žaisliukus. Kiek vėliau, moksleiviai įsigilinę į unikalią lietuviškų žaislų reikšmę ir vertę, su didžiuliu džiaugsmu gaminosi juos ir patys, nuo primityvesnių iki įmantresnių formų.

Edukacijos metu vaikai išmoko, jog turime labai vertinti ir tausoti dar išlikusius senus žaislus, kurių atsiradimo istorija yra labai ypatinga. Grupės vadovė neslėpė džiaugsmo, jog užsiėmimas patiko ne tik ugdytiniams, bet ir jai su kolege, taip pat priduria, jog jis įdomus dėl svarbios tautinės, kultūrinės reikšmės, bet kartu ir kūrybiškai ugdantis, lavinantis mąstymą.

IMGP9223

Selfis su senovinėmis lelytėmis.

IMGP9229 1

NVŠ programos Amatai ir užsiėmimai-1“ ugdytinės su savo pagamintais žaislais.