Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Padėkos popietė kupiškėnams

Keletą metų Kupiškio etnografijos muziejus ir muziejininkė Aušra Jonušytė padedama bendraminčių ir pagalbininkų vykdė nuoseklius žydų paveldo tyrinėjimus. Buvo rengiamos konferencijos, renginiai ir susitikimai skirti buvusiai Kupiškio žydų bendruomenei. 2016 ir 2017 metais išleistos dvi knygos. Nuveikti darbai neliko nepastebėti nepaprastojo ir įgaliotojo Izraelio valstybės ambasadoriaus Lietuvoje Amiro Maimono. Garbus svečias nutarė pats aplankyti kupiškėnus ir padėkoti už atliktą darbą. Kalbėdamas ambasadorius akcentavo: „Nuo pat ambasados atidarymo čia Lietuvoje mes stengiamės perteikti, kad žydų tautybės žmonės gyveno kaip lietuviai ir dirbo vardan Lietuvos. Ir ne kiekvienas, ne kiekviena bendruomenė tai žino. Kupiškio bendruomenė stengiasi tyrinėti, savo praeities, savo visuomenės dalį, kaip viskas vyko, nes tai yra jūsų pačių žmonių istorija. Per pastaruosius tris metus Kupiškio bendruomenė padarė tikrai daug darbų tyrinėjant žydų bendruomenę kuri gyveno čia Kupiškyje. Ir tai yra puikus pavyzdys ir tikisi, kad kiti miestai ir kitos bendruomenės seks kupiškėnų pavyzdžiu. Aktyvus tolerancijos centras, rajono savivaldybė vadovaujama Dainiaus Bardausko ir tokie žmonės kaip Aušra, bei kiti jai padedantys“ – džiaugėsi ambasadorius. Žydų ir lietuvių bendruomenės gyveno vieni šalia kitų ir gražiai sutarė. Svarbu apie tai kalbėti ir visiems to mokytis, kad nepasikartotų tragedija. Ambasadorius užsiminė, kad prieš renginį lankėsi ir rekonstruojamoje sinagogoje. Baigdamas pokalbį akcentavo, kad žmonės yra svarbiausia. Kupiškyje gyvenantys žmonės yra ypatingi, ir už jų pasišventimą ir tą didžiulį darbą tarė nuoširdžią padėką.

Susitikime dalyvavo Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė, Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė, Kupiškio kultūros centro režisierė Nijolė Ratkienė, „Ūkininko patarėjo“ žurnalistė Virginija Juškienė, leidinių apie Kupiškio žydų bendruomenę kalbos redaktorius Algirdas Petrulis, Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos direktorė Lina Kaušakienė, Kupiškio televizijos ir informacijos centro direktorius Povilas Vireliūnas, Trečiojo amžiaus universiteto rektorė Marytė Semaškienė, rektorato narė Aldona Ramanauskienė, ūkininkė Edita Kriaučiūnienė, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui  Juratė Biškauskaitė, mokytojos Nijolė Puzelienė, Jolanta Latvienė ir mokiniai. Į susitikimą atvyko ir Kupiškio rajono Skapiškio pagrindinės mokyklos direktorė Birutė Zaborskienė, mokytojos Rasa Kaušakienė ir Auksė Jankevičienė, mokiniai. Dalyvavo Kupiškio rajono J. Černiaus pagrindinės mokyklos laikinai einanti direktorės pareigas Rita Grinevičienė ir mokytoja Jugasė Kovaliūnienė. Kupiškio meno mokyklos direktorė Daiva Šakickienė su mokytojomis Irena Pauriene, Asta Remeikiene, Edita Dobrickiene ir šauniaisiais mokiniais kurie surengė trumpą koncertą ir spontaniškai sugrojo žydų melodiją pritariant pačiam ambasadoriui.

Garbiam svečiui buvo įteiktos ne tik gėlių puokštės suskintos iš darželių ir pievų, bet ir nuolatinio renginių rėmėjo Jeronimo Čielio žmonos Birutės Kukenienės suspausti sūriai.

Susitikimo metu nestigo šypsenų ir džiugių akimirkų, kuriais suteikė nuoširdus nepaprastojo ir įgaliotojo Izraelio valstybės ambasadoriaus Lietuvoje Amiro Maimono bendravimas daugelį frazių ir žodžių tariant lietuviškai. Buvo vaišinamasi „Upės kepyklėlės“ pateiktais gaiviaisiais gėrimais ir kava su saldumynais.

IMGP9257

Nepaprastasis ir įgaliotasis Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas, ambasados spaudos vadovė Liana Jagniatinsky (viduryje) ir Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė, istorikė Aušra Jonušytė rekonstruojamoje Kupiškio sinagogoje.

IMGP9277

Prie rekonstruojamos Kupiškio sinagogos. Iš kairės: Izraelio ambasados Lietuvoje spaudos vadovė Liana  Jagniatinsky, rekonstruojamos sinagogos statybos vadovas Erikas Stelmakovas, nepaprastasis ir įgaliotasis Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas ir Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė, istorikė Aušra Jonušytė.

IMGP9328

Padėkos popietės metu Kupiškio kultūros centro Vitražų salėje. Kalba nepaprastasis ir įgaliotasis Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas.

IMGP9329

Padėkos susitikimo metu Kupiškio kultūros centro Vitražų salėje.

IMGP9373

Padėkos susitikimo metu nepaprastasis ir įgaliotasis Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas, ambasados spaudos vadovė Liana Jagniatinsky.

IMGP9411

Nepaprastais ir įgaliotasis Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas fotografuoja asmenukei.

IMGP9436

Koncertuoja Kupiškio meno mokyklos moksleiviai.

IMGP9453

Kupiškio meno mokyklos moksleiviai.

IMGP9454

Kupiškio meno mokyklos moksleivė groja žydų melodiją, o jai pritaria nepaprastasis ir įgaliotasis Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas.

IMGP9455 1

Nuoširdus bendravimas tęsėsi ir Kupiškio kultūros centro kiemelyje.

IMGP9456 1

Nuotrauka susitikimo metu.

IMGP9458

Nepaprastasis ir įgaliotasis Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas su  Kupiškio meno mokyklos direktore Daiva Šakickiene (iš kairės antra), mokytojomis ir mokiniais.

IMGP9459

Trečiojo amžiaus universiteto rektorato narė Aldona Ramanauskienė įteikia ambasadoriui rugiagėlių puokštę.

IMGP9473

Nuotrauka atminčiai.