Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Tautodailininko Vytauto Jasinsko jubiliejinės kūrybos darbų parodos pristatymas

IMGP9733Šių metų birželio 9 d. Kupiškio etnografijos muziejuje įvyko tautodailininko, akmentašio Vytauto Jasinsko jubiliejinės parodos atidarymas.

Parodos pristatymą vedė Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė. Ji prisiminė V. Jasinsko gyvenimą, kūrybą, jo tikslus ir svajones. Pristatydama keletą parodos kūrinių paminėjo trumpą ketureilį, kuris puikiai apibūdina V. Jasinsko gyvenimą:

 

 

„Per metus nutyso mano kelias,

Per metus išbėgęs ankstų rytą

Vis einu ir negaliu sustoti...

Radęs akmenėlių pilną lauką"

V. Jasinskas akmentašiu pradėjo dirbti nuo 1978 m. Pirmasis Kupiškio miesto herbas buvo iškaltas būtent V. Jasinsko. O iš paties meistro kiemo galima pamatyti prie Aukštupėnų piliakalnio stūksantį „Joną“ ir du pipkuojančius milžinus. Vykusiame tautodailininkų plenere „Žmogus ir vanduo“ kūrė ir prie Kupos upės tupdė „Driežą“, „Boružėlę ant lapo“ ir kt. Vieną svarbiausių ir naujausių savo darbų, V. Jasinskas įvardija unikalų akmeninį paminklą, kurtą Reformacijos 500-osioms metinėms Salamiestyje, kur buvo įkurta pirmoji Radvilų didikų mokykla 1595 m.

Šiltai pristačius jubiliato gyvenimą ir kūrybą, Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė V. Aleknienė pakvietė patį meistrą tarti keletą žodžių ir papasakoti apie muziejaus parodų salėje eksponuojamą parodą.

V. Jasinskas į visus kreipėsi nuoširdžiai ir šiltai. Meistro kalba buvo šmaikšti, su anekdotais ir linksmais pavyzdžiais. Prašė visų įsijungti į pokalbį. Jis pasakojo, kad kiekvienas kurtas darbas turi savo istoriją ir savo mintį, o akmuo skirtingai reikalauja įdirbio, laiko ir minties ką norima iš jo sukurti. Tai yra menininko sąlytis su gamta, žeme.

Direktorė Violeta Aleknienė jubiliatą sveikino tinkamomis patarlėmis: „Būk stipresnis už akmenį. Akmenį dėk namo, o protą – gyvenimo pamatan. Niekada užantyje neturėk dvasinio akmens, ir juo nešerk žmogui. Krutėk savo darbuos, kaip kruta darbymetyje ir akmuo“.

Pristačius paroda, laukė būrys sveikintojų. Kiekvienas prieš pasakant žodį, turėjo rankoje palaikyti akmenį, ir pasakyti ką jaučia Panevėžio apskrities vieninteliam akmentašiui V. Jasinskui.

Vytautą Jasinską sveikino Kupiškio r. savivaldybės kultūros centro direktorė J. Janušonienė, Kupiškio meno mokyklos direktorė D. Šakickienė, Kupiškio, Ukmergės, Biržų rajonų tautodailininkai, giminės, kaimynai, draugai. Linkėjo pačių prasmingiausių gyvenimo vertybių, sveikatos, išsaugoti akmens jėgą, stiprumą, išlaikyti santykį su gamta.

Šiltus ir jausmingus sveikinimus papildė Kupiškio meno mokyklos jaunųjų akordeonisčių kūriniai (vad. G. Bartaševičienė).

Dėkojame visiems, kurie dalyvavo jubiliejinės parodos pristatyme. Renginį apibendrino Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė žodžiais: „Savo kūryboje naudok Lietuvos akmenis, nes gyveni savo žemėje, ežioj, pėdoje...“

 IMGP9741

Draugai tautodailininkai apžiūri Vytauto Jasinsko kūrybos darbus.

IMGP9745

 Foto akimirka.

IMGP9750

Parodos pristatymą vedė Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė.

IMGP9754

Parodos pristatymo metu. Iš kairės antras Vytautas Jasinskas su drauge.

IMGP9767

Muzikinius kūrinius grojo Kupiškio meno mokyklos jaunosios akordeonistės (vad. G. Bartuševičienė). 

IMGP9773

Nuotrauka parodos atidarymo metu.

IMGP9777

Kupiškio meno mokyklos jaunoji akordeonistė (vad. G. Bartuševičienė).

IMGP9785

Tautodailininką Vytautą Jasinską sveikina Kupiškio r. savivaldybės kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė.

IMGP9788

Sveikina Kupiškio r. meno mokyklos direktorė Daiva Šakickienė (iš dešinės pirma) su kolege.

IMGP9796

V. Jasinską sveikina Biržų r. tautodailininkų skyriaus pirmininkas Kęstutis Preidžius.

IMGP9807

Ukmergės r. tautodailininkų atstovų sveikinimai V. Jasinskui.

IMGP9822

Sveikinimo žodį tarė dukra Erika Jusevičienė.

IMGP9830

Sveikina Kupiškio r. tautodailininkų atstovai.

IMGP9858

Sesers Vidos sveikinimai broliui.

IMGP9870

Kaimynų sveikinimai.

IMGP9875

Draugų sveikinimai V. Jasinskui.

IMGP9898

Kupiškio r. meno mokyklos jaunosios akordeonistės (vad. G. Bartuševičienė).