Apie Kupiškio tarpukario pastatus

Kupiškyje lankėsi TV kanalo „LRT Kultūra“ laidos „Stop juosta“ komanda. Buvo filmuojama laida apie įdomiausius Kupiškio architektūros pastatus statytus tarpukariu arba jau buvusius. Pasakota apie juose įsikūrusiais įstaigas ir organizacijas, maldos namus.

Laidos rengėjai iš Kauno, dirba trečius metus rodydami miestų ir miestelių modernizmą tarpukariu. Šiame, trečiajame sezone numatoma pristatyti penkiolika maršrutų tame tarpe ir Kupiškį su tam tikrais objektais, kuriuos rekomendavo doc. dr. Vaidas Petrulis rašęs straipsnį Architektūrinė ir urbanistinė Kupiškio raida sovietiniais metais“, monografijai „Kupiškis. Naujausi moksliniai lokaliniai tyrimai“. 2012 metais rinkdamas medžiagą straipsniui, mokslininkas ne tik apžiūrėjo ir apibendrino sovietmečio architektūrą, bet ir domėjosi tarpukario pastatais, apie kuriuos jis ir pasakos laidoje pristatydamas Kupiškį.

Rudenį turėtų būti parodyti: Kupiškio geležinkelio stotis, buvusios Kupiškio įgulos, Karininkų ramovės, Žemės ūkio kooperatyvo ir banko, valsčiaus pastatai, Didžioji vasarinė sinagoga, Nochemo Šmidto malūnas. Atvykusiai laidos komandai: Rūtai Laukaitytei, Linai Pranaitytei, Ryčiui Titui talkino Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė, istorikė Aušra Jonušytė pristatydama įdomesnius miesto istorijos faktus, pateikdama laidos kūrėjams senąsias nuotraukas iš Kupiškio etnografijos muziejaus archyvo.

IMG 4057

Apie Kupiškio įgulos pastatus pasakoja doc. dr. Vaidas Petrulis (dešinėje), Rytis Titas, Rūta Laukaitytė ir Lina Pranaitytė.

IMG 4065

Apie Kupiškio žemės ūkio kooperatyvo pastatą pasakoja doc. dr. Vaidas Petrulis (kairėje), Rytis Titas, Lina Pranaitytė ir Rūta Laukaitytė.

IMG 4076

Filmavimo metu iš kairės: Lina Pranaitytė, Rūta Laukaitytė, Rytis Titas ir doc. dr. Vaidas Petrulis.

IMG 4078

Apie Nochemo Šmidto Kupiškiui tiektą elektros energiją pasakoja Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė, istorikė Aušra Jonušytė.