Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Parodos „Keramikos menas žmogaus gerovei“ uždarymas

Rudenišką spalio 26 – osios rytą Adomo Petrausko muziejuje įvyko parodos „Keramikos menas žmogaus gerovei“ uždarymas. Parodą lankytojai galėjo pamatyti apsilankę muziejuje nuo rugsėjo septynioliktos dienos. Joje buvo pristatomi Kupiškio socialinės globos namų gyventojų keramikos darbai, sukurti kartu su žinomais keramikos menininkais – Jurgita Jasinskaite, Rimantu Inokaičiu bei Gvidu Raudoniumi.

Renginį pradėjo muziejininkė Laura Eižinienė, kuri pasisveikinusi su dalyviais pristatė eksponuojamą parodą. Mažo molio gabalėlio, paimto į žmogaus rankas, viduje pradeda plakti maža širdelė“. Tą supratau po pirmojo prisilietimo, pirmosios pažinties su moliu, su keramika. Ir žiūrint į Kupiškio socialinės globos namų gyventojų ir keramikų parodos „Keramikos menas žmogaus gerovei“ darbus. Atrodo, kad kiekvienas darbelis yra išglostytas, išmyluotas, kiekviena detalė apgalvota ir įdėta labai daug meilės ir šilumos jį darant.

Projekto veiklą pristatė Kupiškio socialinės globos namų užimtumo specialistė Raminta Murnikova. Ji pasakojo, kad tai tęstinis socialinio meno projektas, kuris vykdomas nuo 2016 m. Šiemet žinomi keramikai viešėjo keliuose Šiaurės Lietuvos socialinės globos namuose: Jurdaičiuose, Linkuvoje ir Kupiškyje, kuriuose buvo surengtos keramikos dirbtuvės, skirtos likimo nuskriaustiems jaunuoliams ir suaugusiems. Globos namų gyventojai buvo įtraukti į visus keraminės kūrybos procesus: nuo molio ir dažų paruošimo iki dirbinių sukūrimo, glazūravimo ir pristatymo visuomenei. Menininkai Jurgita, Rimantas ir Gvidas kartu su kūrybinių dirbtuvių dalyviais turėjo galimybę naudotis naujausia keramikos įranga – žiedimo staklėmis ir raku degimo krosnele. Šio projekto esmė – suteikti kūrybos sparnus, didesnį pasitikėjimą savimi tiems, kurių likimas susiklostė ne visada sėkmingai. Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga, UAB „Suvena“.

Renginio metu muzikinius kūrinius dovanojo Kupiškio socialinės globos namų gyventojų kapela „Žvangučiai“ su meno vadovais Sigitu Malinausku ir Robertu Rutkausku. Skambėjo visiems gerai žinomos Lietuvių liaudies dainos: „Saulutė teka rytuose“, „Kai aš turėjau kaime mergelę“, polka ir kt.

Už gražią parodą, šiltą bendravimą ir viešnagę Kupiškio socialinės globos namuose muziejininkė įteikė padėką R. Murnikovai ir padėkojo kapelos meno vadovams S. Malinauskui ir R. Rutkauskui. Renginio pabaigoje visi dalyviai vaišinosi šilta arbata ir kava. Buvo labai gaila atsisveikinti su šia paroda, nes ji šiuo niūriu laikotarpiu įnešė daug šviesos, šilumos ir spalvų.

Muziejininkė Laura Eižinienė.

Foto Jurgita Malevičiūtė

gl4

Parodos uždarymą pradėjo muziejininkė Laura Eižinienė.

gl5

Nuotrauka parodos uždarymo metu.

gl6

Nuotraukoje Kupiškio r. socialinės globos namų darbuotoja Raminta Murnikova trumpai pristatė vykdytą projektą.

gl2

Muziejininkės Lauros Eižinienės (iš dešinės pirmoji) padėka Kupiškio r. socialinės globos namų darbuotojai Ramintai Murnikovai už nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą rengiant ir pristatant parodą. 

gl7

Koncertuoja Kupiškio r. socialinės globos namų kapela "Žvangučiai" (vad. Sigitas Malinauskas ir Robertas Rutkauskas).

gl8

Kapelos "Žvangučiai" muzikantai. Vad. iš kairės pirmas Sigitas Malinauskas, iš dešinės pirmas Robertas Rutkauskas.

gl3

Po parodos uždarymo visi vaišinomės arbata ir sausainiais.