Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

„Refleksijos gyvenimo ir amžinybės tema“

Kupiškio etnografijos muziejus bendradarbiaudamas su Panevėžio miesto dailės galerija, šių metų lapkričio 23 d. atidarė neeilinę parodą „Aukštaitijos dailė 2018. Memento mori“. Čia eksponuojami 14-kos dailininkų darbai, sukurti per pastaruosius dvejus metus. Susirinkusius į parodos atidarymą gitaros garsais pasveikino Kupiškio meno mokyklos mokiniai Povilas Uckus ir Gabrielė Būgaitė (vad. Kęstutis Stankevičius).

Dailininkai buvo kviesti kurti natiurmortus su įvairiais „memento mori“ (atmink, kad mirsi) motyvais.  Paveiksluose gausiai atsispindi medžioklės, žūklės, derliaus gėrybėmis nukrauti stalai, kuries simbolizuoja žmogiškojo gyvenimo gerovę. Žvelgiant į kitus paveikslus, galima pastebėti, kad visa tai yra tik elementai. Galima pastebėti mintį, kad gyvenime viskas yra laikina. Pasaulyje užgyventas turtas nėra svarbus. Kažkam tai yra tuštybė, puikybė.  O didžiausią dėmesį reikia skirti  dvasiai, žmogiškiesiams ištekliams ir ruoštis tikrajam dangiškajam gyvenimui.

Kupiškio etnografijos muziejuje surengtoje parodoje savo kūrinius pristato autoriai, gyvenantys Aukštaitijoje ar siejantys save su šiuo regionu. Tai Arvydas Gudas, Vidmantas Jažauskas, Osvaldas Juška, Juozas Lebednykas, Darius Misiūnas, Irina Nosova, Nojus Petrauskas, Rūta Povilaitytė, Egidijus Radvenskas, Diana Rudokienė, Girmantas Rudokas, Jolanta Rudokienė, Antana Šeronas, Vytautas Tallat-Kelpša.

Panevėžio dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas teigė, kad atrinkti darbus, kurie bus eksponuojami jų galerijoje buvo be galo sunku. Vertinimai šiais metais dar griežtesni ir tikslingesni. Dailininkų prašyta kuriant darbus atsižvelgti į šiandieninį pasaulį, perteikti savo požiūrį į visuomenę, į besaikį vartojimą bėgant, nemastant, nematant, nevertinant. O sustoti irpamastyti.

„Vieni dailininkai į užduotį pažiūrėjo standartiškiau, antri – novatoriškiau. Šiųmetės parodos išskirtinumas – mažesnė žanrų įvairovė nei įprastai. Ekspozicijoje vyrauja tapyba, bet šalia jos matome ir kitas dailės šakas, iš kurių savo įtaigumu išsiskiria instaliacijos. Džiugu, kad paroda pasipildė ir naujais, jaunais autoriais, kurie dar tik žengia pirmuosius žingsnius meno pasaulyje“ – kalbėjo parodos kuratorė Aurelija Seilienė.

Kupiškio etnografijos muziejuje eksponuojami 15 skirtingų autorių darbai. „Kadangi jūsų muziejaus parodų salė mažesnė negu Panevėžio dailės galerijos, mes labai kruopščiai atrinkome tuos darbus, kuriuose dailininkai teptuko pagalba perteikia  šiuolaikinį paprasto žmogaus, gyvenimą ir jo svarbą. Taip pat  svarbu niekada nepamiršti, kad visa tai yra laikina“ – kalbėjo A. Seilienė.

Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė nuoširdžiai padėkojo Panevėžio miesto dailės galerijos direktoriui E. Žukauskui už suteiktą progą kupiškėnams pamatyti profesionalią parodą, kuri bus eksponuojama iki gruodžio 18 dienos.

mom

Kupiškio meno mokyklos mokiniai Povilas Uckus ir Gabrielė Būgaitė (vad. Kęstutis Stankevičius)

mom1

 

Panevėžio miesto dailės galerijos parodų kuratorė Aurelija Seilienė.

mom2 

Panevėžio miesto dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas