Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Kvepiančios Kalėdos

kk5Neseniai prasidėjęs Adventas – tai laukimo, rimties, vilties, maldos ir susikaupimo metas prieš Šv. Kalėdas. Adventu šis laikas ne veltui vadinamas. Tai lyg ir kvietimas permąstyti, išnagrinėti praeinančius metus, nuveiktus darbus. Tai laikas, kai atrodo, kad naujai susipažįsti su pačiu savimi, išgyvendamas vidinio susikaupimo džiaugsmą, maldos, gerų darbų darymo laiką. Per keturias advento savaites galime dalintis vieni su kitais meile, supratimu. Laikas daugiau ir dažniau dėkoti, mažiau ir rečiau reikalauti.

Susirinkusieji gruodžio 13 d. Virbališkiuose turėjo puikią galimybę susipažinti su vienu seniausių tradicinių amatų – žvakių liejimu ir jų gamyba. Vyko edukacinės-kūrybinės dirbtuvėlės ,,Kvepiančios Kalėdos". Atvyko viešnios iš Uoginių, kurios padovanojo žvakių gamybos iš natūralaus bičių vaško edukacinį užsiėmimą. Jį vedė A. Petrausko muziejaus muziejininkė Laura Eižinienė, o jai talkino Palmira Kamarauskienė. Užsiėmimo metu, kuris truko daugiau nei valandą, susirinkusieji susipažindinti su žvakių gamybos subtilybėmis ir įvairiais būdais: iš vaško plokštelių – susukant žvakę arba išspaudžiant norimos formos žaisliuką ant eglutės, liejimo būdu – tai įdomių formų žvakutės arba pakabinami žaisliukai. Įdomu patiems gamindami žvakes, prisilieti prie tikro kvepiančio vaško. Žvakių gamybos procesas, kaip terapija, sutelkia žmones gražiam bendravimui, meditacijai, poilsiui. Visoms dalyvėms labiausiai patiko karšto vaško pylimas į formeles, užburiantis jo kvapas. O tada nekantrus galutinio rezultato laukimas, kokios formos žvakutė, kurio įdomesnė... Lūkesčiai išsipildė su kaupu– dėka sumanių, kantrių dirbtuvėlių mokytojų dalyvės pasigamino ne po vieną natūralaus vaško žvakelę ir originalų eglutės žaisliuką.

Smagiai kartu praleista kūrybiška popietė tuo nesibaigė. Temstant apsilankė Kalėdų Senelis, kuris padėjo įžiebti eglę, pradžiugino mažus ir didelius, išdalindamas saldainius. Dangų nutvieskė įspūdingi fejerverkai.

Šiek tiek sušalę sėdome prie puošnaus stalo pasivaišinti karšta kava, arbata, kvapniais pyragais, sausainiais ir pasidalinti įspūdžiais apie nuveiktus darbus. Popietės organizatorės visiems linkėjo ramaus Advento ir gražaus Šv. Kalėdų laukimo, bei kūrybingų, prasmingų, sveikų Naujųjų 2019 metų. Kiekvienas gavo dovanų po riešutą su palinkėjimais. Te jie išsipildo...

Ačiū visiems dalyvavusiems.

Lidija Mačiulienė

kk

Edukacines - kūrybines dirbtuvėles vedė muziejininkė Laura Eižinienė (stovi), o jai talkino Palmira Kamarauskienė.

kk2

Smagu pačioms pasigaminti natūralaus vaško žvakes.

kk4

Akimirka kai vaškuolės darbščiosios rankose virsta žvakėmis.

kk8

Edukacijos dalyvės.