Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

„Tautiškos giesmės“ atodangos

Vasario 14 d. Kupiškio etnografijos muziejuje lankėsi viešnios iš Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės – Bitės viešosios bibliotekos vartotojų aptarnavimo skyriaus - vyriausioji metodininkė Jolanta Sriubienė ir Krašto kultūros paveldo sklaidos skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Ona Peseckaitė. Edukatorės Kupiškio krašto švietimo ir ugdymo įstaigoms pristatė edukacinę programą „Tautiškos giesmės“ atodangos“.

J. Sriubienė ir O. Peseckaitė edukacinio užsiėmimo metu papasakojo Tautiškos giesmės pradžią ir jos kūrėjo - Vinco Kudirkos gyvenimo kelią. Vaikai turėjo galimybę pasižiūrėti ne tik dokumentinį filmuką, susipažinti su V. Kudirkos biografija, tačiau ir savo akimis pamatyti unikalų, mūsų vienų iš pirmųjų lietuviškų laikraščių „Varpo“ ir „Ūkininko“ numerių originalus, kurie yra atidžiai saugomi saugyklose. Po šilto ir išsamaus edukatorių pasakojimo, vaikai gavę šiek tiek teorinių žinių, galėjo jas pritaikyti praktikoje. Vaikams buvo duota užduotis iš žodžių ir sakinių fragmentų sudėti Tautišką giesmę.

Edukacijai baigiantis mažieji mūsų lankytojai buvo apdovanoti spalvinimui skirtais valstybiniais ženklais, iš siūlų vytomis tautiškomis apyrankėmis, ir minint Šv. Valentino dieną, viešnios vaikams padovanojo šokoladinių širdučių ir kvietė mylėti Tautišką giesmę, Lietuvą, save ir savo artimuosius, branginti Lietuvą ir jos taip sunkiai iškovotą laivę.

IMGP0321

Foto akimirka edukacinio užsiėmimo metu.

IMGP0336

Nuotraukoje Krašto kultūros paveldo sklaidos skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Ona Peseckaitė.

IMGP0341

Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės - Bitės viešosios bibliotekos vartotojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji metodininkė Jolanta Sriubienė.

IMGP0343

Foro akimirka.

IMGP0345

Foto akimirka užsiėmimo metu.

IMGP0350

Edukatorė O. Peseckaitė supažindina vaikus su teorine medžiaga.

IMGP0369

Kiekvienas vaikas gavo po spalvinimo bukletėlį.

IMGP0374

Vaikai sudėliojo Lietuvos himno fragmentą.

IMGP0377

Kiekvienas dalyvis gavo dovanų po juostelę ant rankos.

IMGP0393

Vaikų džiaugsmui - saldainiukai širdelės kiekvienam.