Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Vasario 16-osios minėjimas.

2019 m. Vasario 15 d. Kupiškio etnografijos muziejaus kiemelyje vyko Vasario 16-osios minėjimas. Susirinkusius renginio dalyvius sveikino Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė Virginija Pakalniškienė, kuri visiems priminė: „Vasario 16-ąją švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Prieš šimtą metų ir vienerius metus pasirašytame valstybės atkūrimo akte šalį atstatanti Lietuvos Taryba pabrėžė, kad atkuriama valstybė nėra nauja, o tik seno valstybingumo tąsa: Lietuvos valstybės istorija yra kuriama daugiau nei 1000 metų. Prieš 30 metų, 1989 m. Vasario 16-oji Kupiškio mieste buvo taip ypatingai paminėta. Buvo pirmasis viešas mitingas. Jo metu Kupiškio etnografijos muziejaus kiemelyje buvo pasodintas ąžuoliukas. Pasodino jį Petras Kilsielius ir Algis Graužinis. Prisiminti visą tą istoriją buvo pakviestas to meto liudininkas Kazys Stančikas.“

Visus susirinkusius pasveikinti su Vasario 16-ąja ir sugiedoti Lietuvos himną sutiko Kupiškio r. kultūros centro folklorinio ansamblio „Kupkėmis“ vyrai (vad. A. Pustovaitienė).

Baigiantis minėjimui, nepabūgus šaltam orui ir iškėlus tris spalvas į viršų, smagiais žodžiais renginį užbaigė P. Matulionio progimnazijos Kupos skyriaus 1 klasės moksleiviai, kurie deklamuodami eilėraštuką į dangų paleido balionus.

Vėliau visi buvo pakviesti į Kupiškio etnografijos muziejaus parodų salę, kur vyko A. Jonušytės fotografijų albumo „Kupiškio krašto vaizdai“ pristatymas.

Į albumą iš daugiau kaip 1,5 tūkstančio nuotraukų, buvo atrinktos tik 230 nuotraukos. Vartydami leidinį, galime pamatyti, kad fotografijos susijusios su istorija, meniškumu, žmonių gyvenimais ir Kupiškio kraštu.

A. Jonušytė trumpai papasakojo kaip buvo atrenkamos nuotraukos, ir kokiu būdu buvo jos gautos. Nuotraukas apibūdinti ir apie jas papasakoti, autorė pakvietė ir keletą pateikėjų: Algirdą Petrulį, Liną Matiukaitę Aldoną Ramanauskienę ir Viliją Morkūnaitę.

Kupiškio r. savivaldybės mero Dainiaus Bardausko padėkos raštą už Kupiškio krašto garsinimą įteikė Kupiškio r. savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė.

Renginio metu koncertavo Kupiškio r. kultūros centro folklorinio ansamblio „Kupkėmis“ vyrai ir Salamiesčio padalinio kantri grupė „Lyja“ (vad. A. Totoris).

IMGP0408

Nuotrauka renginio metu.

IMGP0411

Foto akimirka.

IMGP0413

Renginio vedėja Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė Virginija Pakalniškienė.

IMGP0427

Iš kairės Vilija Morkūnaitė, Kazys Stančikas ir Almina Kisielienė.

IMGP0433

Ąžuolas pasodintas prieš 30 metų.

IMGP0441

Nuotrauka minėjimo metu.

IMGP0443

Eiraštį drauge deklamuoja P. Matulionio progimnazijos Kupos skyriaus 1 klasės mokinės.

IMGP0446

Foto akimirka.

IMGP0450

Pristatomas A. Jonušytės fotografijų albumas.

IMGP0454

Nuotrauka renginio metu.

IMGP0460

Koncertuoja Kupiškio r. kultūros centro foklorinio ansamblio "Kupkėmis" vyrai (vad. A. Pustovaitienė).

IMGP0475

L. e. direktorės pareigas Kupiškio etnografijos muziejaus vyr. fondų saugotoja Giedrė Zuozienė.

IMGP0486

Koncertuoja Kupiškio r. kultūros centro Salamiesčio padalinio kantri muzikos grupe "Lyja" (vad. A. Totoris).

IMGP0521

Nuotraukoje Kupiškio r. savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė.

IMGP0513

Nuotraukoje Kupiškio trečiojo amžiaus iniversiteto atstovai.

IMGP0523

Nuotraukoje albumo autorė Aušra Jonušytė (kairėje) ir Elena Šimonytė.