Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

„Vaižgantas - vaikščiojanti ir spinduliuojanti Aukštaitija"

IMGP0608Juozą Tumą-Vaižgantą gerai žinome kaip Lietuvos rašytoją, žmonių mylimą kunigą, spaudos darbuotoją, literatūros istoriką, kritiką, visuomenės veikėją, pedagogą, muziejininką.

Šių metų kovo 6 d. Kupiškio etnografijos muziejus surengė tarptautinę konferenciją „Vaižgantas - vaikščiojanti ir spinduliuojanti Aukštaitija" skirtą lietuvių kalbos dienoms paminėti. Į konferenciją susirinko daugiau kaip 70 šio kunigo, rašytojo, pedagogo mylėtojų. Pranešimus skaitė ir istorine medžiaga dalinosi 7 pranešėjai ne tik iš Lietuvos, bet ir svečiai iš kaimyninės Latvijos.

Konferenciją pradėjo ir ištrauką iš J. Tumo-Vaižganto apysakos „Dėdės ir dėdienės“ papasakojo Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazistas Simonas Baronas (mokyt. Regina Žvirblienė).

Prieš pristatant pranešėjus sveikinimo žodį tarė Kupiškio r. meras Dainius Bardauskas ir Kupiškio r. savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė. Džiugu, kad kiekvienais metais vykstant kalbos dienoms mūsų nepamiršta miesto valdžios atstovai ir kartu palaiko Kupiškio etnografijos muziejaus rengiamas konferencijas.

Šiais metais sulaukėme ypatingai daug svečių. Pranešimus skaitė ir apie J. Tumo-Vaižganto gyvenimą ir kūrybą pasakojo Svėdasų krašto Vaižganto muziejaus kraštotyrininkas Vytautas Bagdonas, kuris trumpai papasakojo apie kūrėjo šeimą, jo darbus. Kaimyninės Latvijos atstovai iš Gederto Eliaso Jelgavos istorijos ir meno muziejaus demonstravo skaidres tema „Lietuviai Mintautos gimnazijoje“.

IMGP0666Vykstant kavos pertraukėlei, konferencijos dalyviai ir svečiai turėjo puikią galimybę apžiūrėti parodą „Kupiškio krašto dokumentai Vilniaus universiteto bibliotekoje“, apie kurią plačiau papasakojo Vilniaus universiteto mokslo darbuotojas Paulius Bagočiūnas.

Kaimynai panevėžiečiai Lionė Lapinskienė (Komunikacijos centras „Kalba. Knyga. Kūryba“) ir Juozas Brazauskas – publicistas, istorikas trumpai pristatė Vaižganto biografiją, jo asmenybę, sąsajas su Kupiškio kraštu.

J. Tumo-Vaižganto memorialinio buto – muziejaus muziejininkas Alfonsas Pakėnas pristatydamas temą „Vaižganto ir Juozo Keliuočio kūrybinė draugystė“ , kvietė toliau visus skaityti Vaižganto kūrybą, gilintis į tai kas dar likę paslaptimi... Nes tai viena ryškiausių ir spalvingiausių asmenybių. lietuvių kalbos kūryboje...

IMGP0612

Konferencijos vedėja muziejininkė Kristina Jokimienė.

IMGP0616

Gimnazistas Simonas Baronas (Anykščių r. Svėdasų Juozo-Tumo Vaižganto gimnazija).

IMGP0621

Nuotrauka renginio metu.

IMGP0632

Kupiškio r. meras Dainius Bardauskas.

IMGP0635

Kupiškio r. savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė.

IMGP0639

Nuotraukoje publicistas, istorikas, fotografas Vytautas Bagdonas.

IMGP0641

Dr. Gints Putikis (Gederto Eliaso Jelgavos istorijos ir meno muziejus).

IMGP0647

Foto akimirka.

IMGP0657

Dovanos nuo Vilniaus universiteto mokslininkės Nijolės Klingaitės-Dasevičienės (dešinėje).

IMGP0664

Vilniaus universiteto mokslo darbuotojas Paulius Bagočiūnas.

IMGP0670

Nuotraukoje J. Tumo-Vaižganto memorialinio buto - muziejaus muziejininkas Alfonsas Pakėnas.

IMGP0671

Nuotraukoje Komunikacijos centro "Kalba. Knyga. Kūryba" redaktorė  Lionė Lapinskienė.