Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Knygos „Mes – Vilniaus KUPIŠKĖNAI“ pristatymas

IMGP0998Džiugu kai muziejų aplanko garbingi, šilti ir širdžiai mieli žmonės. Šių metų gegužės 10 d. Kupiškio etnografijos muziejus sulaukė svečių iš sostinės. Pas mus atvyko Vilniaus kupiškėnų klubo nariai, kurie pristatė knygą – „ Mes - Vilniaus KUPIŠKĖNAI“.

Pristatyti knygos ir trumpai papasakoti apie jos turinį, renginio vedėja muziejininkė Virginija Pakalniškienė, pakvietė knygos sudarytoją Filomeną Marčiulionienę ir redaktorę Vidą Žilinskienę.

 

IMGP1037Knygos autorė F. Marčiulionienė pasakojo kaip buvo renkama medžiaga, prisiminė, kad tai buvo tikrai ilgas ir nelengvas darbas. Medžiagą reikėjo surinkti ne vien kompiuteriu, o taip pat ir rašyti ranka. Knygoje yra daugiau kaip 130 biografijų apie kiekvieną klubo narį. Rašant apie kiekvieną buvo daugiausiai dėmesio kreipiama į tai, kur gyvena, ką dirba, kada gimė, kur mokėsi. Knygos sudarytoja širdingai dėkojo visiems, kurie prisidėjo prie knygos leidybos, kurie dalinosi prisiminimais, nešė nuotraukas ir medžiagą. „Pagrindinis indėlis knygos leidybai – rėmėjai. Didelį ačiū tariame Kupiškio r. savivaldybei, kuri mielai sutiko paremti mūsų idėją. Už didžiausią prisidėjimą spausdinant knygą dėkojame UAB „Duventa“ direktoriui Rimantui Šaučiūnui, kurio pagalba knygoje yra atspausdintos spalvotos nuotraukos, taip pat LR seimo nariui Audriui Šimui, klasiokams ūkininkams Rimai ir Jonui Žilinskams, Jonui Zulonui, ir klubo nariui Žybartui Simonaičiui. Be jų būtų buvę tikrai sunku išleisti šia knygą. Jų visų pagalba, šiai dienai, po sunkių ir tikrai nelengvu darbų, turime 300 egzempliorių tiražą“, - pasakojo knygos sudarytoja F. Marčiulionienė ir dar kartą visiems padėkojo.

 

IMGP1043Pakviesta trumpam dialogui knygos redaktorė Vida Žilinskienėprisiminė keletą knygos biografijų ir jas mielai paskaitė. Kai kurios citatos nebuvo linksmos: „Mano gimimas tėvus labai nuvylė, ypač tėtį, kuris laukė sūnaus. Buvau trečias vaikas, trečia merga. Vaikystė ir paauglystė nebuvo linksmos. Kentėjau įvairias nesėkmes, vargau“, - skaitė redaktorė Onos Gasparavičienės prisiminimus.

Baigiantis renginiui, sveikinimo žodį tarė mūsų miesto meras Dainius Bardauskas, kuris labai šiltai bendrauja jau keleri metai su klubo nariais. Jis džiaugėsi, kad Kupiškio kraštas yra garsinamas tokiais leidiniais, kad žmonės stengiasi įvairiausiais būdais nepamiršti savo krašto ir jį puoselėja gražiais ir prasmingais darbais kaip ši knyga. Meras linkėjo nesustoti, o eiti pirmyn. Sveikinimo žodį taip pat tarė Kupiškio r. savivaldybės kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė, Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė Aušra Jonušytė ir istorikė, daktarė Aldona Vladislava Vasiliauskienė. Muzikinius kūrinius grojo Kupiškio meno mokyklos mokiniai su mokytoja Asta Petroniene.

„Vien tik norais nieko nepasieksi. Bet kai tavo vizija veda tave pirmyn, tu nori daryti tai, kas padėtų ją įgyvendinti. Tu neverti savęs per jėgą, tiesiog troškimas būna toks stiprus, kad imi daryti tai, ko anksčiau net nežinojai, kad sugebi“  (Spencer Johnson)

Nuoširdžiai dėkojame Vilniaus kupiškėnų klubui už nuoširdų darbą, kuriuo garsina savo kraštą.

Muziejininkė Jurgita Malevičiūtė

Nuotraukos J. Malevičiūtės

 IMGP1018

Nuotrauka su Vilniaus kupiškėnų klubo prezidentu Viliumi Bartuliu (ketvirtas iš dešinės), knygos sudarytoja Filomena Marčiulioniene (trečioji iė dešinės). Trečioji iš kairės Kupiškio meno mokyklos direktorė Daiva Šakickienė, antroji iš kairės istorikė, daktarė Aldona Vladislava Vaisiliauskienė.

IMGP1021

Nuotrauka atminimui.

IMGP1026 

Renginio vedėja muziejininkė Virginija Pakalniškienė.

IMGP1027

Foto akimirka. Iš kairės trečiasis Kupiškio r. meras Dainius Bardauskas.

IMGP1030

Kupiškio meno mokyklos mokinys Povilas Uckus.

IMGP1045

Vilniaus kupiškėnų klubo prezidentas Vilius Bartulis.

IMGP1047

Kupiškio meno mokyklos mokinė Gabrielė Būgaitė.

IMGP1050

Kupiškio meno mokyklos mokinės kartu su mokytoja Asta Petroniene.

IMGP1057

Kupiškio r. meras Dainius Bardauskas.

IMGP1066

Kupiškio r. savivaldybės kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė.

IMGP1070

Istorikė, daktarė Aldona Vladislava Vasiliauskienė.