Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Adomynės Antaninių renginiai, skirti Antano Smetonos metams

Adomynė - mažoji kultūros sostinė 2019 - vykdo projektą „Adomynė visada širdy“, kurį finansuoja Lietuvos Kultūros taryba, ir visus šį savaitgalį kvietė praleisti drauge: vyko šventė, įspūdingas koncertas, na o Kupiškio aeroklubas suteikė galimybę pamatyti visą Adomynės grožį iš paukščio skrydžio. Vienas iš projekto partnerių yra Kupiškio etnografijos muziejus, projekto vadovė - muziejininkė Virginija Pakalniškienė.

Šeštadienio pavakarę visi pasipuošę ir lauknešėliais nešini rinkosi dvaro kiemelyje, kur vyko tradicinė kraštiečių suėjimo šventė. Kadangi Antaninės, tai ir vakaras ypatingas: Antanų ir Antaninų fiestoje rinkom judriausią, išradingiausią, balsingiausią, meiliausią Antaną – antanų Antaną ir dovanojome jiems sėkmės akmenėlius bei sėkmės skrybėles. Buvo smagu rungtyniauti ir žiūrovams buvo į ką pasižiūrėti, nes reikėjo klausyti šventės vedėjo Maksimo Bendelston ir dainininkės Violetos Cvirkaitės, Anykščių kultūros centro Svėdasų skyriaus meno mėgėjų kolektyvo, vadovaujamo Rožės Lapienienės, šokti linksmintis ir kaimynus linksmintis paraginti.

Na o patys drąsiausieji galėjo išbandyti ir smagią pramogą – šalia Adomynės šį vakarą buvo įsikūręs visa lėktuvo pakilimo aikštelė ir visi norintys galėjo šventę ir visą Adomynę pamatyti iš paukščio skrydžio, nes Kupiškio aeroklubas skraidino smalsuolius savo lėktuvu „Vilga“.

Sekmadienis jau buvo rimtesnis: po Šv. Antano atlaidų Adomynės Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčioje vyko sakralinės muzikos ir poezijos koncertinė programa „Giesmė ir žodis Tavo garbei“. Lietuvių poetų posmus jautriai skaitė aktorė Gražina Urbonaitė, vargonininkei Jurgitai Kazakevičiūtei pritariant po medinės bažnyčios skliautais iškilmingai liejosi dainininko Dainiaus Puišio balsas.

Visas veiksmo pilnas savaitgalis Adomynėje buvo skirtas Lietuvos Pirmininko Lietuvos Valstybės Prezidento Antano Smetonos metams paminėti.

DSCF9917

Iš kairės: Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė  Virginija Pakalniškienė, Jurgita Kazakevičiūtė, Dainius Puišys, Gražina Urbonaitė.

P1016808

Kraštiečių suėjimo šventėje – Anykščių KC Svėdasų skyriaus meno mėgėjų kolektyvas, sveikinimo
žodį taria Virginija Pakalniškienė.

P1016816

Šventės svečiai, iš dešinės: Kupiškio KC direktorė Jolita Janušonienė, Juodpėnų kaimo bendruomenės
pirmininkė Agnė Šerelienė, LR seimo narys Jonas Jarutis, Kupiškio meras Dainius Bardauskas.