1863 m. sukilimo 160-osios metinės Mirabilio girioje

Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkėms ankstyvas antradienio rytas prasidėjo gan neįprastai. Greitu žingsniu ir skambiu pasisveikinimu muziejų aplankė skapiškėnas miškininkas, laisvės kovų amžininkas Vidmantas Markevičius. Ilgus metus muziejų sieja su šiuo žmogumi nuoširdi bendrystė, todėl vos tik jis mus pakvietė paminėti 1863 m. sukilimo 160-ąsias metines Mirabelio girioje,- nedvejodamos sutikome. Sodinome atminimo ąžuoliukus prie kadaise augusio, vadinto M. Muravjovo ąžuolu, vietos. Manoma, kad medis vadintas minėto carinės Rusijos veikėjo vardu dėl jo siekio numalšinti 1863 m. sukilimą. M.Muravjovas pasižymėjo ypatingu žiaurumu ir ne veltui buvo pramintas Koriku. Senojo ąžuolo jau nebėra, bet apie šio žmogaus žiaurumus plačiai žinoma iki šių dienų.

Drąsiai galime įvardinti, jog tai buvo netradicinė istorijos pamoka, kurią įamžinome ažuoliukais. Renginyje dalyvavome ne tik mes, muziejininkės, bet ir Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos jaunieji šauliai – vad. Kupiškio Stasio Lozoraičio 505 šaulių kuopos vadas Darius Baronas.

Džiaugiamės gražia ir nuoširdžia bendryste, kurioje susipynė jaunosios ir vyresniosios kartos žvilgsniai į savo krašto istoriją.