2019 m. ataskaitinė Kupiškio r. tautodailininkų kūrybos darbų paroda

Raskime laiko klausytis, žvelgti į akis, išmokime kartu verkti, drąsinti vienas kitą, juoktis, būti tiesiog kartu, šie Bruno Ferrero žodžiai puikiai atspindi Kupiškio r. tautodailininkų bendrystę. Tai paliudijo šių metų liepos 11 d. Kupiškio etnografijos muziejuje pristatyta 2019 m. ataskaitinė tautodailininkų kūrybos darbų parodą. 2020 metus paskelbus Lietuvos Tautodailės metais numatyta populiarinti lietuviško tautinio kostiumo, kalvystės, medžio skulptūrų, keramikos, tapybos ir kitas tautodailės sritis. Tad visi susirinkusieji į parodą turėjo puikią progą pasidžiaugti įvairialype meno darbų paroda, kuri apima daugybę sričių: kalvystę, tapybą, karpinius, keramiką, mezgimą ir nėrimą, siuvinėjimą, vilnos vėlimą, drožybą, akmentašybą, juostų audimą ir pynimą, margučių skutinėjimą, pynimą iš vytelių… Džiugu, kad Kupiškio krašto tautodailininkai garsina mus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. O kad turime puikius ir talentingus kūrėjus įrodė liepos 11-osios renginys.
Parodos pristatymo metu renginio vedėja muziejininkė V. Pakalniškienė kalbino kiekvieną tautodailininką, domėjosi, kur jie semiasi įkvėpimo, kaip save realizuoja, kokie jų vizualiniai naratyvai. Parodoje pristatyti V. Jurevičienės, G. Vaičikauskienės, I. Vapšienės, R. Dobricko, V. Jasinsko, R. Sriubiškienės, J. Varnienės, E. Jankauskienės, V. Pastarnoko, R. Molienės, I. Aleknienės, L. Vilkaitės, A. Šiaučiūnaitės, L. Raišienės, A. Blažio, R. Baltrūnienės, V. Laužikienės, R. Krikščiūnienės, V. Kaulakienės, B. Jugulienės ir G. Vaitonio darbai.
Šiandieninėje visuomenėje labai svarbu kviesti ir jaunimą, ir jau suaugusius brandžius visuomenės narius aktyviai dalyvauti edukacijose, domėtis Lietuvos istorija, skatinti suvokimą apie kultūrinę ir meninę vertę. Todėl Kupiškio r. tautodailininkai, prieš pristatant savo 2019 m. atskaitinę parodą Kupiškio etnografijos muziejuje, liepos 9-11 d. Palėvenės dominikonų vienuolyne organizavo tautodailės plenerą – stovyklą, kurios metu visi norintys turėjo puikią galimybę patys pabandyti iš molio nusilipdyti puodelį, iškarpyti karpinį gamtos motyvais, iš akmens iškalti gėlę ar iš vytelių nusipinti kepurę.
Parodos pristatymo metu Kupiškio liaudies meno studijos „Židinys“ pirmininkė, karpinių meistrė Virginija Jurevičienė padėkojo kiekvienam savo bendražygiui už tautodailės meno puoselėjimą, kiekvieno menininko indėlį, triūsą, kruopštumą ir atsakingą darbą rengiant parodą. Kupiškio r. savivaldybės meras D. Bardauska asmeniškai padėkojo kiekvienam tautodailininkui ir įteikė padėkos raštus. Parodos neaplenkė ir su puikiomis dovanomis bei gražiausiais linkėjimais atvyko mūsų kaimynai: tautodailininkų sąjungos pirmininkas iš Panevėžio Saulius Kronis. Taip pat Biržų, Pasvalio, Rokiškio ir Ukmergės tautodailininkai.
Renginio metu pasveikinta Kupiškio liaudies meno studijos „Židinys“ pirmininkė, pripažnta karpinių meistrė ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje,Virgija Jurevičienė – jai suteiktas Meno kūrėjo statusas.
Renginio metu skambėjo Šepetos laisvalaikio centro kultūrinės veiklos vadybininkės Vaivos Ladigaitėss Mališauskienės atliekamos dainos bei melodingi romansai, kuriuos atliko Kupiškio kultūros centro folklorinis ansamblis „Kupkėmis“ (vadovė A.Pustovaitienė) .