Audriaus Inapo fotografijų paroda „Dialogas gamtoje…“

Fotografas mėgėjas Audrius Inapas gyvena Virbališkiuose, Kupiškio r. Dirba Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje biologijos mokytoju.
Audrius dar būdamas vaikas susidomėjo gamta, pajuto jai meilę ir pagarbą. Pradėjęs labiau gilintis į gamtos pasaulį suprato, kad nori būti biologijos mokytoju. Pirmieji bandymai fotografuoti gyvūnus buvo aštuntoje klasėje, kai įsigijo fotoaparatą ,,Zenit“, pirmąjį teleobjektyvą. Nuo 2012 metų pradėjo rimčiau domėtis fotografija. Specialių fotografijos studijų ar kursų jis nėra baigęs. Gerų patarimų sulaukia iš bendraminčių ir gamtos fotografo Dariaus Babelio. Visada yra noras užfiksuoti įdomesnę akimirką, tobulėti.
Pomėgis fotografuoti laukinę gamtą yra brangus, nes daug kainuoja laiko, pastangų. „Nufotografuoti gyvūną nepalyginamai sunkiau nei jį sumedžioti. Norėdamas padaryti tobulą kadrą, dažnai turi ne tik sušlapti, išsipurvinti, bet ir būti kantrus, etiškas – fotosesija gamtoje neturi kelti gyvūnui streso. Jį reikia prisijaukinti, nes fotografuoti turi iš arti. Tai trunka ne vieną dieną“, – tvirtina autorius.
Norint užfiksuoti gražias akimirkas tenka išbraidyti pievas ir vandens telkinius, paryčiais eiti į mišką, kada dauguma žvėrių būna aktyvūs ir geras apšvietimas. Svajonių ką nufotografuoti begalė. Vien paukščių Lietuvoje 390 rūšių. Kartais tenka padaryti šimtus kadrų, kad būtų įspūdinga, kokybiška fotografija. Reikia laiko ir išmanymo kompiuteriu sutvarkyti, apdoroti nuotraukas. Jos savo originalumu žavi ir stebina visus. Daugiau autoriaus Lietuvos laukinės gamtos fotografijų galite pamatyti internetinėse svetainėse: www.naturephoto.lt, https://www.efoto.lt ir kt.
Gamtos gyvenimas toks, koks yra iš tikrųjų, tai ir atskleidžia pirmoji fotografo Audriaus Inapo paroda.

Paroda eksponuojama Laukminiškių kaimo muziejuje iki 2020-07-31.