Fotografijų paroda ,,Širdis atverta pasaulio grožiui“, skirta Unės Babickaitės-Graičiūnienės 125-osioms gimimo metinėms

Unė Babickaitė-Graičiūnienė (1897 m. balandžio 19 d. Laukminiškiuose, Kupiškio r. – 1961 m. rugpjūčio 1 d. Kaune) – viena žymiausių lietuvių tarpukario aktorių, taip pat režisierė. Slapyvardis – Uné Baye ( tikrasis vardas Uršulė). Lietuvių kultūros istorijai svarbi  kaip žymi aktorė, režisierė, Lietuvos vardo ambasadorė užsienyje – dirbusi JAV bei įvairiose Europos šalyse, ten užmezgusi daug kontaktų su įvairiais kultūros ir meno žmonėmis. Vėliau įdėjusi daug pastangų, bandydama pasidalinti kultūrine patirtimi su kitais lietuviais, visą gyvenimą bandžiusi prisidėti prie tautiečių lavinimo, kultūros kėlimo.

Unės  Babickaitės-Graičiūnienės likime jaučiame esant unikalią, sudėtingą asmenybę, dvasios švytėjimą, veikianti pagal išskirtinės prigimties programą. Pati tai žinojo ir jautė- siekė aiškintis pati save, norėjo save suprasti, išreikšti, kas glūdėjo giliai, jautė turinti pritraukiančią , tarsi pavergiančią jėgą. Meno pasaulis neretai buvo pagrindinis aktorės pasaulis, iš čia ir Babickaitės credo: „Grožis – tai mano gyvenimo Alfa ir Omega“.

Deja, jokių spektaklių, kuriuose Unė Babickaitė-Graičiūnienė atlieka pagrindinius vaidmenis, vaizdo įrašų nėra išlikę, tačiau kliaudamiesi amžininkais, recenzijomis spaudoje ir teatro afišomis galime manyti, kad tai viena pirmųjų tarptautiniu mastu pripažintų Lietuvos aktorių, pirmoji profesionali režisierė, kuri daug laiko praleidusi užsienyje neprarado meilės tėvynei ir prisirišimo prie savo šaknų.

1949 m. Unė susipažino su jaunu studentu, vėliau poetu ir vertėju Linu Broga, jiedu tapo artimi bičiuliai. Jis daug gyvenimo laiko pašventė tyrinėdamas U. Babickaitės palikimą ir archyvą. Parengė ir 2001 m. išleido knygą Unė Babickaitė-Graičiūnienė. „Atsiminimai dienoraštis laiškai“, o 2005 m. pasirodė kitas L. Brogos, R. Brogienės parengtas leidinys – Unė Babickaitė-Graičiūnienė „Laiškai. Amžininkų atsiminimai“. Šiose leidiniuose sužinose Unės babickaitės gyvenimo istoriją.

Maloniai kviečiame aplankyti fotografijų parodą Laukminiškių kaimo muziejuje.

Paroda eksponuojama iki 2022 metų rugsėjo 30 d.