Fotografo, keliautojo Mariaus Jovaišos albume „NEREGĖTA LIETUVA“ muziejaus vertybių rinkinyje esantys tauro ragai

Ne taip seniai muziejuje svečiavosi fotografas, keliautojas Marius Jovaiša. Na o šiandien sulaukėme jo garsiojo albumo „NEREGĖTA LIETUVA“, kuriame publikuojami ir muziejaus vertybių rinkinyje esantys unikalūs tauro ragai su dalimi kaukolės.

Fotografas kelia klausimą, kaip Lietuvą pristatyti pasauliui XXI amžiuje? Ir taikliai atsako, išskirdamas naujajame leidinyje „Neregėta Lietuva“ tris temas: kaip atrodo Lietuvos kraštovaizdis, ką gražaus ir unikalaus paveldėjome iš protėvių ir kokią ateitį kuriame dabar.

Kraštovaizdžio skyriuje pateikiami nuostabaus grožio miestų ir miestelių, ežerų ir upių vingiai, jūros ir kopų vaizdai, fotografuoti iš atitinkamo aukščio ypatingoje šviesoje įvairiais metų laikais.

Naujausiems Lietuvos pasiekimams skirta knygos dalis, kurioje meninės fotografijos priemonėmis pristatoma mokslinių tyrimų, pramonės inovacijų, informacinių technologijų, radioelektronikos, išmaniojo dizaino, robotikos, lazerių, optikos ir biotechnologijų sritys.

Trečioji tema, kaip vizualinis pagardas, išbarstyta po visą albumą – muziejų ir galerijų saugyklose kruopščiai surinktos pačios gražiausios verbos, margučiai, Užgavėnių kaukės, vėtrungės, archeologiniai radiniai ir kiti unikalūs Lietuvos paveldo kūriniai.

Dėkojame gerb. Mariui Jovaišai už leidinį ir lauksime keliautojo ir fotografo sugrįžtant!