Gražinos Šaparnienės kūrybos darbų paroda „Senolių raštų magija“

Gimiau 1965 m. spalio 20 d. Kupiškio rajono Vilkiškių kaime. Mano mama turėjo daug avių, todėl mezgė bei verpė rateliu. Ji buvo labai talentinga mama, bei mezgėja kuri perleido savo mezgimo talentą man, todėl jau būdama pradinėje mokykloje mamos pagalba mokėjau megzti.

Mokykloje turėjau darbų pamokas, kurių metu mokino megzti, tačiau tuo metu aš puikiai valdžiau virbalus ir pati sugebėjau atlikti mezgimo užduotis be klaidų.

1984 m. baigiau Kupiškio Vlado Rekašiaus vidurinę mokyklą. Baigusi vidurinę mokyklą pradėjau dirbti kolūkyje, todėl mezgiau tik tada, kai turėjau laiko.

1986 m. ištekėjau ir išsikėliau gyventi į Panevėžio rajoną. Tiltagalių kaimą. Su vyru susilaukėme ir užauginome 7 vaikus. Augant vaikams mezgiau įvairiausių spalvų ir dydžių kojines, pirštines, šalikus. Vaikams užaugus megzti nesustojau.

Laisvu laiku megzti dirbiniai pradėjo uždirbti. Tad priėmiau drąsų sprendimą, ir dalį savo kūrinių pradėjau pardavinėti mugėse, kad ne tik aš ir mano šeima galėtų grožėtis darbais, bet ir kiti.

2011 m. įstojau į Panevėžio miesto tautodailę su savo rankdarbiais , ir tęsiu iki šiol savo kelionę prekiaudama darbais mugėse taip aprūpindama savo šeimą, draugus rankų darbo megztais dirbiniais.

2013 m. pirmą kartą sudalyvavau kojinių mezgimo čempionate Radviliškio r. 2020 m. man pavyko ir laimėjau II vietą.

2023 m. sausio – vasario mėn. buvau pakviesta Kauno tautinės kultūros centre surengti pirštinių parodą „Senolių raštų magija“.

2023 m. kovo mėn. surengiau dar vieną pirštinių parodą Tiltagalių kultūros centre. Mano mezgimo kelionė nesibaigia ir šiandien. Dalį savo mezgimo talento perleidau  savo dukroms, kad galėtų sušildyti savo unikaliais darbais savo mylimus žmones.

Gražina Šaparnienė.

Paroda eksponuojama Uoginių amatų centre iki gruodžio 31 d.