„Gyvenimo gėlėtos godos“

Liepos 20 d. Veronikos Šleivytės paveikslų galerijoje (Viktariškių k., Kupiškio r.) vyko Aukštaitijos tautodailininkų tapytojų plenero atidarymas. Į plenerą atvyko tautodailininkai iš Kupiškio, Panevėžio, Rokiškio, Biržų , Utenos rajonų. Muzikiniais kūriniais, visus susirinkusius pasitiko ir sveikino Kupiškio kultūros centro Salamiesčio padalinio grupė „Muzika Tau“. Prisiminimais apie Veronikos Šleivytės paveikslų galerijos įkūrimą pasidalino ir atvykusius tautodailininkus pasveikino ir kuriant galeriją aktyviai prisidėjęs Lietuvos ir Kupiškio rajono savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas Albinas Vaižmužis. Šiltais prisiminimais apie dailininkę Veroniką Šleivytę dalinosi gerai ją pažinojusi buvusi ilgametė muziejaus darbuotoja Stasė Gruodienė.
Kupiškio etnografijos muziejaus istorikė, 2007 metais išleisto leidinio „Veronikos Šleivytės gyvenimo bruožai“ sudarytoja ir straipsnio „Kūrybos pasaulyje“ autorė Aušra Jonušytė, apžvelgė knygos apie dailininkę svarbiausius momentus, pristatė menininkės grafikos ir pastelinės tapybos svarbiausius kūrinius, skirtus motinai Onai ir dukterėčiai Reginutei. Autorė kvietė atkreipti dėmesį į Viktariškių apylinkių lauko gėlių puokštes vaizduojamas kūriniuose.
Ekskursiją „Dailininkės V. Šleivytės gyvenimo keliu“ ir renginį vedė Kupiškio etnografijos muziejaus padalinio V. Šleivytės dailės galerijos muziejininkė Jolanta Knizikevičienė.