Kupiškio etnografijos muziejuje nuskambėjo išskirtinė džiazo žinutė

Šių metų balandžio 14 d. Kupiškio etnografijos muziejuje nuskambėjo išskirtinė džiazo žinutė, kurią   paskelbė Kauno „Jazz Academy“ kolektyvas.

Labai taikliai  muziejaus direktorė J. Jurėnienė, kreipdamasi į svečius garsios džiazo atlikėjos  E.Spalding žodžiais „ Džiazo prieinamumo problema yra ne muzikos turinys, o žmonių galimybės prie tos muzikos prieiti“, pastebėjo, jog šį vakarą  mes visi turime puikią galimybę pasisvečiuoti džiazo pasaulyje ir išgirsti tai, kas  kiekvienam iš mūsų sukels tam tikras mintis, jausmus ar išgyvenimus, nes anot B. Januszkiewicz „džiazas tai  tuščia drobė, pilna įvairiausių galimybių“. Na, o tas galimybes mes ir susikūrėme klausydamiesi „Jazz Academy“ muzikos.

Klausytojus sužavėjo džiazo kolektyvo vadovas Arnas Mikalkėnas –  laisvosios muzikos atlikėjas, kompozitorius, dėstytojas, ne vieno ansamblio vadovas, improvizuotojas, žinomas kaip daugelio džiazo (ir ne tik) projektų siela,  Kaune su bendraminčiais įkūręs „Jazz Academy“, kurią vadina ne tiek mokymosi, kiek džiazo ir ritmo  erdve, kurioje  vyrauja laisvoji improvizacija.