Linos Jakubonytės ir Eglės Lugauskienės gamtos fotografijų jungtinė paroda „Iš toli ir arti“

Gamta. Rūkas. Saulė. Rytas. Vakaras. Akimirka. Jausmas. Gyvybė. Visa tai, ir dar daugiau sugula į šią jungtinę dviejų autorių fotografijų parodą „Iš toli ir arti“.

 

Lina Jakubonytė, baigusi St. Žuko taikomosios dailės technikumą, rūbų modeliavimo specialybę. Fotografuoti pradėjo dar vaikystėje – kartu su tėčiu darydavo nuotraukas naktį virtuvėje. Fotografija visada buvo šalia, o dabar ji užima visą Linos laisvalaikį.

 

„Kas man yra fotografija?“ – pati sau dažnai užduoda šį klausimą parodos autorė. Konkretaus atsakymo neranda, bet yra daug jausmų, kurių neįmanoma įvardinti stebint Gamtą – tą stebuklingą nakties virsmą rytu, kai rūkai nusidriekia laukais, sukurdami paslaptį. Kai saulei nusileidus, tamsa apglėbia žemę ir panardina viską į save – kiekvienas krebždesys ir šiurenimas, vėjo dvelktelėjimas ar jo nebuvimas – kiekvienas, net menkiausias judesys yra apgaubtas nakties paslapties ir sukelia salsvą nežinomybės poskonį.

 

Bent mažytę dalį šios paslapties, šio stebuklo norisi užfiksuoti ir parodyti tai ir kitiems. Daugiau mano foto darbų galite pamatyti: Facebook

 

O vedini Eglės fotografijų, leisimės į viešnagę po mažutėlių pasaulį. Po tą pasaulį kažkur žemai žemai, po mūsų kojom. Kupiną šviesos, ramybės ir tuo pačiu pilną neįmenamų mįslių, ir paslapčių. Kur begalinis trapumas ir laikinumas pinasi su visa apimančiu gyvybės ratu, pačia amžinybe. Reikia tiek nedaug – sustoti, įdėmiau pažiūrėti, paklausyti…

 

Apsilankę parodoje pamatysite kaip autorės sugauta, tik akimirkai nutūpusi šviesa, tampa raktu į spalvų, faktūrų ir atmintyje besiskleidžiančių kvapų karalystę. Saulės žybsnis glūdumoje. Kas tai? Vizualus vaizdas užleidžia vietą laisvam minčių tekėjimui. Gal pati gamta vilioja, gundo, meta burtą, kad mes pasilenktume norėdami sužinoti? O pasilenkus, gal kas nors ir nusilenks, išgirdęs žolynų kalbą. Gal net neatskirs, kur plaka žalia žolės, o kur pačio širdis. Nes žmogaus pradai ir ištakos yra tame pačiame gamtos pasaulyje.

 

Paroda veikia Uoginių amatų centre nuo 2020.03.03 iki 2020.04.30