Linos Riaubienės kūrybos darbų paroda „Laiko ratu“

Esu mokytoja ir mama. Tai patys stipriausi dalykai, kurie mane veda gyvenime į priekį, skatina ieškoti kažko naujo, ieškoti sprendimų, mokytis, kurti, tobulėti.

Laikas nuo laiko tapant ar lipdant mintys ir rankos palinksta link gamtos, nes gamta – įkvepiantis kūrybos šaltinis, o darbų mintys susideda iš kasdieninio gyvenimo metaforų bei motyvų.

Paroda „Laiko ratu“ atsirado apmąstant gyvenimo tėkmę, nes gyvenime ir gamtoje viskas sukasi nesibaigiančiu ratu. Kaip saulė, užbaigusi vieną dieną, ruošiasi kitos dienos kelionei, taip ir aš baigusi vieną kūrybos darbą, jau galvoju apie kitą.

Mano kūryboje labai svarbus dialogas tarp žmogaus ir gamtos. Kaip mes visi esame gamtos dalis, taip ir kūryboje tarsi savaime mintys sudėlioja gėlę, paukštį, gamtos vaisių.

Parodoje „Laiko ratu“ pristatyti tapybos, keramikos darbai. Tapybos darbai tarsi skatina atmerkti akis ir pasigrožėti spalvomis, mūsų laukų gėlėmis, mūsų sodais. Pristatant keramikos darbus kviečiu pasigrožėti glazūruota keramika ir žavia etnografine dovana- raugo keramika. Raugo keramika – vienas iš archajiškiausių molio apdirbimo būdų. Jo istorija siekia daugiau nei tūkstantį metų. Ši unikali ikiglazūrinė keramika naudota tik Baltijos kraštuose. Tikėta, kad proceso metu atsiradusios dėmės saugo nuo „blogos“ akies.

Paroda eksponuojama Veronikos Šleivytės paveikslų galerijoje  iki 2023-08-04.