Nijolės Trinkūnienės margučių ir tapybos darbų paroda ,,Gamtos viltingas nemarumas”

Gimiau 1966 m. Triburčių kaime, Ignalinos rajone. Baigiau Daugėliškio vidurinę mokyklą, 1989 m. – Vilniaus pedagoginį institutą, įgijau geografijos ir fizinio lavinimo mokytojo specialybę. Esu dėkinga likimui, kad beveik po dešimtmečio jis man davė naują galimybę ir atvedė ten, kur visada veržėsi širdis – prie dailės. Juk kiek save prisimenu, vis piešiu… 1998 m. baigiau Lietuvos pedagogų kvalifikacijos instituto ir Vilniaus dailės akademijos perkvalifikavimo studijas ir įgijau dailės mokytojo specialybę. Nuo 1995 m. dirbu Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centre, vadovauju Dailės studijai. Esu dailės mokytoja ekspertė. 2019 m. išrinkta Metų mokytoja Lietuvoje. Džiaugiuosi, kai esu kviečiama dalyvauti įvairiuose dailininkų pleneruose, bendrose respublikinėse ir tarptautinėse parodose, konkursuose, Lietuvos dailės ugdytojų draugijos renginiuose. Tai leidžia tobulėti, pasisemti naujų kūrybinių minčių ir idėjų.

Esu surengusi 27-ias asmenines tapybos ir 7-ias margučių parodas, sukaupusi 500 margučių kolekciją.

Kupiškėnams pristatau margučių ir tapybos darbų parodą ,,Gamtos viltingas nemarumas”. Joje pamatysite 200 margučių. Margučius marginau nuo vaikystės. Gimiau ir augau netoli Dysnos upės, tad šv. Velykoms visada pririnkdavau paparčių. Kartu su mama į juos įvyniodavom kiaušinius, dar pridėdavome svogūnų lukštų ir merkdavome į anilinius dažus arba svogūnų lukštų nuovirą. Bet man visada patys gražiausi būdavo vašku marginti margučiai. Jų raštai tokie paprastai įmantrūs, iškalbingi ir paslaptingi, tarsi juose užkoduota mūsų tautos senoji kultūra ir patirtis. Taigi pradėjau kiaušinius marginti vašku, dažyti natūraliais dažais pagamintais iš ąžuolo ir juodalksnio žievės, svogūnų lukštų. To mokau suaugusius ir Dailės studiją lankančius vaikus. Viena mokinė – Samanta Golubickaitė – 2015 m. tapo Lietuvos mokinių tautodailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ laureate.

Parodoje eksponuojama 18 drobių – nuostabių Ignalinos apylinkių peizažų ir natiurmortų. Labai myliu Ignaliną, nepaprastą jos aurą, gamtą, žmones. Gera man joje gyventi ir kurti.

Dailininkui paroda – tai šventė, kūrybos įvertinimas, naujas įkvėpimas. Man gera dalintis su  Jumis šiuo džiaugsmu.

Nuoširdžiai Nijolė Trinkūnienė

Paroda eksponuojama Uoginių amatų centre nuo nuo 2022-04-01 iki 2022-05-31.