Parodos „Senoji mokykla” atidarymas

Šių metų balandžio 6 d. Kupiškio etnografijos muziejuje vyko parodos  „Senoji mokykla“ atidarymas.   Tai  pirmasis renginys, kuriuo pradedame minėti  jubiliejinius muziejaus metus. 2023  muziejui ypatingi metai – švęsime net trigubą jubiliejų: sukanka  200 metų pastatui, 80 muziejui ir 10-metis   ekspozicijai. Tad muziejininkai nusiteikę šiuos metus pažymėti ypatingai.

Parodos tikslas ne tik pristatyti senosios mokyklos inventorių, bet ir supažindinti su to laikmečio pasaulėjauta ir pasaulėžiūrą į ugdymą. Tarpukariu buvo labai madinga fotografuotis, todėl  šio laikotarpio fotografijų galima rasti  ne taip ir mažai.  Kiekvienas apsilankęs parodoje galės  išvysti muziejaus fonduose  saugomas ir  leidinyje  „Kupiškėnų enciklopedija“  esančias nuotraukas su Kupiškio krašto buvusių mokyklų mokytojais ir mokiniais, pamatyti   senuosius spaudinius ir vadovėlius, kitus dokumentus, susijusius su mokykla.

 Parodos atidarymo metu vyko teatralizuotas pasirodymas, atspindintis Lankasterinės mokyklos  sistemos metodus.  Mažieji aktoriai paliko neišdildomą įspūdį žiūrovams. Kviečiame  visus aplankyti  parodą muziejuje, kuri vyks  iki š. m. gegužės 31 d.