Renginys „Žodžio kelionė“ skirtas lietuvių kalbos dienoms paminėti

Kupiškio etnografijos muziejuje vasario 28 d. įvyko bendras jungtinis Kupiškio r. savivaldybės, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus, Kupiškio viešosios bibliotekos ir mūsų muziejaus renginys „Žodžio kelionė“, skirtas paminėti Gimtosios kalbos dieną. Sulaukėme viešnios – humanitarinių mokslų daktarės, profesorės Jolantos Zabarskaitės, – lietuvių kalbininkės ir tyrėjos, kuri pristatė paskaitą „Kaip kalba gamina prasmę“. Renginio metu Kupiškio r. savivaldybės meras D. Bardauskas ir Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja J.Trifeldienė įteikė padėkos raštus mūsų krašto kupiškėnams už tarmės ir gimtosios kalbos puoselėjimą. Džiugu, kad į renginį atvyko didelis būrys žiūrovų. Ypač malonu, kad sulaukėme gražaus pulko jaunų žmonių iš Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos. Gimnazistai smagiai ir puikiai pasirodė viktorinoje ,,Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi”. Dėkojame mokytojoms J. Kireilytei ir N. Mikšienei už tai, kad sugeba jaunam žmogui skleisti gimtojo žodžio grožį, prasmę ir svarbą. Dėkojame ir P. Matulionio progimnazijos mokiniams, dalyvavusiems „Žodžio kelionėje“. Visus žiūrovus nudžiugino Skapiškio vaikų ir jaunimo teatro studijos „Ku-kū“ spektaklis „O, kalnas“. Didžiausia padėka patiems šauniausiems vaidintojams ir jų vadovei V.Vadoklytei.