Samantos Šaparnytės kūrybos darbų paroda „Iš tūkstančio sėklyčių”

Gimė 1999 m. spalio 9 d. Tiltagalių k. Panevėžio r. tautodailininkės-mezgėjos ir traktorininko daugiavaikėje šeimoje.

2017 m. baigė Karsakiškio Strazdelio pagrindinę mokyklą. 2019 m. baigė Kauno taikomosios dailės mokyklą, interjero dizaino specialybę.

Šiuo metu gyvena Norvegijoje, o laisvalaikiu užsiima rankdarbiais, kuria nuostabius kostiumus iš augalų, sėklų.

„Kai męs buvome maži, mama primegzdavo mūsų gausiai šeimynai pirštinkių, kojinių, megztinių ir šiltų grižybių. Mėgdavau ją stebėti, kai ji renka siūlus savo darbu, kaip parenka raštus, kokia ji būdavo susikaupusi dirbdama. Turbūt iš jos paveldėjau meilę grožiui, kūrybai, rankdarbiams kruopštumą ir kūrybiškumą, o iš tėčio užsispyrimą ir siekį užbaigti pradėtus darbus.

Besimokydama mokykloje turėjau keletą mokytojų, kurie skatino mano kūrybiškumą, todėl eksperimentavau su įvairiomis medžiagomis ir faktūromis. Taip pat ir šeimoje turėjau palaikymą. Mama pastebėjusi, kad turiu gabumų menui, nuvedė į keramikos būrelį. Lankydama jį pamilau darbą su moliu ir svajojau tapti keramike. Tačiau ši svajonė liko tik svajone..Po mokyklos pradėjau studijuoti ingterjero dizainą. Studijuodama susipažinau su techniniais interjero dizaino, architektūros aspektais ir programinės įrangos įrankiais su kuriais galima kurti interjero dizainą. Nors studijos patiko, tačiau nenumaldė mano noro ieškoti savo tikrosios kūrybiškos aistros. Esu įsitikinusi, kad gyvenimas, tai nuolatinis tobulėjimas ir naujų savo gebėjimų atradimas. Visa tai daro mano gyvenimą laimingu”

Samanta Šaparnytė.

Paroda eksponuojama Uoginių amatų centre iki gruodžio 31 d.