Susitikimas su mecenatais Aldona ir Philip Shapiro (Filip Šapiro)

Kasmet Kupiškio etnografijos muziejų aplanko mecenatai Aldona ir Philip Shapiro (Filip Šapiro). Jie su dideliu susidomėjimu išklauso, kas naujo nuveikta muziejuje skleidžiant žinią apie Kupiškio žydų bendruomenės istoriją, kokie nauji projektai, susiję su minėtos bendruomenės gyvavimo laikmečiu ir atminimo įamžinimu, numatyti įgyvendinti. Susitikimo metu Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė Aušra Jonušytė ne tik pristatė per metus nuveiktus darbus, bet kartu su svečiais aptarė informacinio stendo, planuojamo pastatyti prie Kupiškio viešosios bibliotekos, įrengimo darbus bei būsimos knygos apie Pasaulio tautų teisuolių Markevičių šeimą klausimus.

Mums didelė garbė, kad Jungtinių Amerikos Valstijų ne pelno organizacija „Prisimenant Litvakus, Inc.“ („Remembering Litvaks, Inc.“) teberemia Kupiškio etnografijos muziejaus projektus, susijusius su žydų kelių šimtmečių istorija. Šiemet Kupiškio r. Nevyriausybinių organizacijų koalicija ir muziejus išleido naują knygą „Kupiškio žydų bendruomenės atspindžiai. Kupiškėnų atsiminimai apie žydų bendruomenę“. Leidinys unikalus dviem aspektais. Jame pristatomi senųjų kupiškėnų atsiminimai apie mūsų krašte gyvenusią žydų bendruomenę, o istorijas užrašė gimnazistai. Knygą iliustravo Kupiškio meno mokyklos dailės skyriaus mokiniai. Džiaugiamės, jog leidinio rėmėjai yra Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Kupiškio rajono savivaldybė ir jau minėti mecenatai A.ir P. Shapiro. Philip Shapiro vos išvydęs naujausią muziejaus knygą net nedvejodamas pasisiūlė finansuoti antrąjį jos leidimą. Ir ne tik, Philip finansuos į anglų kalbą išverstą trečiąją knygą „Kupiškyje gaminti žydų virtuvės valgiai“.

Muziejus labai džiaugiasi knyga „Kupiškio žydų bendruomenės atspindžiai. Kupiškėnų atsiminimai apie žydų bendruomenę“ ir nuoširdžiai dėkoja visiems prisidėjusiems prie šios knygos gimimo. Didžiulis ačiū Kupiškio r. Nevyriausybinių organizacijų koalicijai, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos ir Meno mokyklos vadovams, mokytojams ir, žinoma, mokiniams.