Šie metai muziejui yra išskirtiniai – jubiliejiniai. Ta proga muziejaus darbuotojai parengė parodų ciklą, kuris susijęs su muziejaus pastato istorija. Viena iš jų – „Senoji mokykla“, o šiuo metu, nuo liepos 4 d., duris atvėrė nauja paroda „Sveiki atvykę į stalių dirbtuvę“.
„Šios parodos tikslas – prisiminti muziejaus pastato istoriją, jame veikusias stalių dirbtuves bei papasakoti apie senąjį staliaus amatą “, – pristatydama parodą kalbėjo muziejininkė Gytė Jakubkaitė.
Visi, aplankysiantys parodą, galės apžiūrėti senovinius įrankius, kurie plačiai naudoti staliaus darbe. Lankytojai turės puikią progą susipažinti su muziejaus fonduose esančiais eksponatais bei pavienių žmonių atneštais stalių įrankiais – obliais, grąžtais, kaltukais, pjūklais ir daugybe kitų priemonių, skirtų dailidės amatui.
Staliaus darbas reikalauja daug ištvermės ir išmonės. Šio amato meistras privalėjo žinoti medienos savybes, jos rūšis, apdorojimą ir kitus svarbius dalykus, kuriuos parodos atidarymo metu stilizuotai ir šmaikščiai pristatė tautodailininkas Gintautas Vaitonis įsikūnijęs į tėvo, senojo staliaus, vaidmenį, o jo „dukra“, muziejininkė G. Jakubkaitė, klausinėjo apie visus įrankius ir jų paskirtį.
Parodoje pristatomi XX a. 5 deš. gyvavusi stilizuota stalių dirbtuvė. Salės sienas puošia tautodailininkų Antano Tučiaus ir Irenos Vapšienės tapyti paveikslai bei dvi senosios fotografijos, menančios „stalernios“ laikus.
Parodos atidarymo metu įteikti prizai pirmiesiems dešimčiai dalyvių, kurie rungėsi orientaciniame žaidime „Surask žodį“. Jo metu reikėjo atrasti dešimt vietų mieste, kur buvo pastatytos kaladės su tam tikromis citatomis, o iš jų pirmojo žodžio pirmosios raidės sudėlioti žodį – STALIORIUS.
Renginio vedėja G. Jakubkaitė padėkojo visiems žaidimo dalyviams ir prisidėjusiems prie parodos paruošimo bei pakvietė nepamiršti, kad renginių ciklas tęsis iki rudens.
Paroda „Sveiki atvykę į stalių dirbtuvę“ veiks iki rugsėjo 1 d.