Tarptautinė Muziejų naktis

Šių metų gegužės 14 d. Kupiškio etnografijos muziejus  visus pakvietė  į Muziejų naktį. Lankytojų laukė dokumentinio filmo “Tolumoje lojantys šunys” peržiūra. Žiūrovai turėjo puikią progą  pažvelgti kitu, vaiko,  žvilgsniu į įvykius Ukrainoje. Nesibaigiantis karas čia užfiksuojamas per detalų berniuko Olego kasdienybės stebėjimą. Kritikai šią juostą  įvardija kaip vieną  netikėčiausių metų atradimų dokumentiniame kine. Na, o filmui pasibaigus  visi svečiai buvo pakviesti  į muziejaus kiemelį, kur visų laukė jau garuojantys ukrainietiški barščiai.

Kalbant trumpai apie Muziejų naktis, verta paminėti, kad tai jau tradicija, besitęsianti   nuo 2005 m. Tarptautinės muziejų dienos proga (pažymima gegužės 18 d.) vykstanti akcija. Jos iniciatorius – Tarptautinė muziejų taryba (ICOM), o bendruomenės akcijos „Europos muziejų naktis“ pagrindinis organizatorius – Prancūzijos kultūros ir ryšių ministerija. Šiais metais renginys vyksta jau 18-tą kartą.

Akcijos tikslas – pakviesti visuomenę ateiti į muziejus ir susipažinti su čia veikiančiomis parodomis, ekspozicijomis, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose ir kituose renginiuose tokiu paros metu, kai paprastai muziejai neveikia.