Gimiau 1966 m. rugsėjo mėn. netoli Salų miestelio esančiame Jurkupių kaime, Rokiškio rajone. Anksti ištekėjau, susilaukiau dviejų sūnų, kurie jau suaugę ir savarankiški. Mano seneliai iš tėvo pusės Kazimieras ir Marijona mokėjo pinti iš vytelių kaimo buityje naudojamus krepšius, mūsų krašte „kašikais“ vadinamus, ir pintinėles uogoms rinkti. Bobutė Antanina, iš motinos pusės, kaip dauguma kaimo moterų mokėjo pinti iš vytelių, o senelis Juozas netgi prekiaudavo „kermošiuje“ Kamajų aikštėje, veždavo dirbinius į Kupiškį. Iš vaikystės prisimenu, kaip bobutė Antanina pjaudavo žilvičių vyteles ir nusipindavo bulviakasiui naujų pintinių. Ir mano mama Irena – Marijona savo reikmėms „kašikus“ nusipindavo. Esu jau trečios kartos pynėja.
Vytelių pynimo pradėjau mokytis 2008 metais savarankiškai iš K. Mirinausko knygutės „Viskas iš vytelių“, kurią per žiemą skaitydama išmokau mintinai. Karklų vyteles pirmiesiems bandymams rinkau pakelėse. Iki dabar turiu išsaugojusi pirmąją pintą „kašiką“, kuris nors ir kreivas, bet labai mielas. Kritiškai įvertinusi savo pirmuosius pintinius darbelius supratau, kad tolimesniam darbui su vytelėmis žinių ir įgūdžių mažoka. Susiradau pynimo kursus, kuriuos vedė mokytoją vytelių pynėja Reginą Raišienę, ir užsirašiau į juos. Kursuose išmokau įvairių pynimo būdų, kuriuos naudoju ir dabar. Savo pintinėms žilvičių vyteles užsiauginu pati. Vytelių žievinumui turiu pasidariusi savadarbį žievinimo prietaisą. Dalis mano darbų nupinti iš natūralių nežievintų vytelių, bet man gražiausi pinti darbai švytintys baltumu, šviežumu.
Nuo 2010 metų dalyvauju įvairiose tautodailės parodose, mugėse, renginiuose demonstruoju pynimą iš vytelių, vedu edukacinius užsiėmimus vaikams. Lietuvos tautodailininkų sąjungos Rokiškio skyriaus narė nuo 2012 metų. 2018 m. Kaziuko mugėje nupyniau rekordinę skrybėlę, kurie puošė Benedikto turgaus prieigas Vilniuje. 2019 m. mano pintinės ir pintinės su antvožu įvertintos tautinio paveldo produktų A kategorijos sertifikatu. Šiuo metu dirbu Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro amatų dirbtuvėse, kurios įkurtos Salų dvaro rūmuose. Dvaro lankytojams demonstruoju pynimą iš vytelių, organizuoju amatų ir tautodailės parodas bei edukacines pamokėles vaikams.
Tradicinė amatininkė – vytelių pynėja Augenija Ruželienė
Paroda eksponuojama Adomo Petrausko muziejuje nuo 2021 m. lapkričio 3 d. iki 2022 m. sausio 8 d.