Tautodailininkės Marijonos Mieliauskienės tapybos darbų paroda ,,Mano spalvų pasaulis”

Gimiau 1952 m. Rokiškio raj. Pašilės kaime. 1971 m. baigiau Kamajų A. Strazdo vidurinę mokyklą. Po to 1971 – 1976 m. studijos Vilniaus universiteto Istorijos fakultete. Tapau istorike, istorijos ir visuomenės mokslų dėstytoja. 3 metus dirbau, Alantos tarybiniame ūkyje- technikume, dėstytoja. Po to visą gyvenimą dirbau Rokiškio krašto muziejuje. Darbas susijęs su dailės parodomis, ekspozicijų kūrimu, tačiau pati nebandžiau tapyti.

2010 m. organizavau dailininkų primityvistų plenerą, skirtą Monikos Bičiūnienės 100-osioms gimimo metinėms. Žiūrėjau, kaip tapo Renė Sriubiškienė. Ji pasiūlė ir man pačiai pabandyti. Nutapiau pirmąjį gyvenime paveikslą „Gėlės vazoje“. 2014 m. pavasarį su 4 paveikslais dalyvavau „Dailiųjų amatų“ klubo surengtoje parodoje „Pirmieji žingsniai“. Tų pačių metų rudenį dalyvavau parodoje „Metų darbai“. 2015 metais dalyvavau respublikinėje III konkursinėje primityviosios tapybos parodoje Monikos Bičiūnienės premijai laimėti. Tais pačiais metais 4 paveikslus eksponavau respublikinėje tapytojų parodoje A.Varno premijai laimėti Žagarėje. 2014 metais dalyvavau J.Vienožinskio bendruomenės organizuotame plenere „Kviečiame į svečius pas dailininką J. Vienožinskį“. 2015 metais dalyvavau parodoje Asvejos regioninio parko turizmo informacijos centre. 2017 metais dalyvavau Švietimo centro organizuotose mokymuose ir parodoje „Kuriantis žmogus visada jaunas“. 2017m. vasarą surengiau savo darbų parodas Kamajų, Duokiškio ir Aukštakalnių bibliotekose. Tais pačiais metais surengiau personalinę parodą Rokiškio krašto muziejuje, eksponavau 27 paveikslus. 2017m. dalyvavau IV Respublikinėje primityviosios tapybos parodoje skirtoje M. Bičiūnienės premijai laimėti. Buvau apdovanota LR kultūros ministrės padėkos raštu už primityviosios tapybos tradicijos tąsą ir dalyvavimą Monikos Bičiūnienės konkursinėje parodoje. Vienas mano paveikslas iš šios parodos pateko į Lietuvos Nacionalinį muziejų. 2018 metais dalyvavau rajoninėje ir zoninėje tautodailininkų ataskaitinėje parodoje. 2020m. tapau V respublikinės konkursinės parodos Monikos Bičiūnienės premijai laimėti dalyve. Mano paveikslas ,,Spanguoliauja“  papildė Nacionalinio muziejaus kolekciją. Du metus dalyvauju langinių tapymo ir restauravimo pleneruose.

Marijona Mieliauskienė

Paroda Veronikos Šleivytės paveikslų galerijoje veikis iki 2021 m. rugsėjo 30 d.