Dariaus Žibaičio kūrybos darbų paroda

Gimė 1968 metais Naivių kaime, Kupiškio rajone, matematikos mokytojos ir elektriko šeimoje. Pradinę mokyklą baigė savajame kaime. Mokantis Skapiškio vidurinėje mokykloje, trenerio A. Sapkos buvo pakviestas į Kauną prisijungti į akademinio irklavimo sportininkų gretas, ten pabaigė 21-ąją vidurinę mokyklą. 1989 m. jam buvo suteiktas sporto meistro vardas. 1990 m. baigė Kauno 5-tą profesinę technikos mokyklą, kur įgijo radijo mechaniko specialybę.

Darbai iš medžio patiko dar vaikystėje. Senelis buvo stalius, išmokė sūnų dirbti su medžiu, o pastarasis žinias perdavė savo sūnui. Mokyklos laikais viena iš mėgstamiausių buvo darbų pamoka, kurios metu gamindavo inkiliukus paukščiams, dėžutes vaisiams. Jaunystėje, sportuodamas Trakuose, drauge su keletu bičiulių, laisvalaikiu pradėjo domėtis medžio drožyba. Pirmieji savarankiški gaminiai buvo mediniai šaukštai, Užgavėnių kaukės, įvairios velniukų figūrėlės. Baigęs sportininko karjerą pradėjo gaminti pjaustymo lenteles, padėklus, menteles, duonines, kėdutes, staliukus, suoliukus. Parduodamų medžio dirbinių asortimente atsirado ir įvairūs žaislai vaikams: kaladėlės, traktoriukai, mašinėlės, vėžimėliai ir lovytės lėlėms. Gimus dukrai, pagamino pirmąjį savo medinį arkliuką-sūpuokles, kuris ir po trisdešimties metų išlieka vienas iš populiariausių gaminamų žaislų. Savo medžio dirbiniais iki šiol prekiauja tradicinėje Kaziuko ir kitose amatų mugėse.

Tai pirmoji autorinė paroda, kuri eksponuojama Kupiškio tautodailininkų Liaudies meno studijoje „Židinys“ (Vilniaus g. 4, Kupiškis). Paroda veiks iki birželio 30 d.