Fiokla – menininkė, žmogaus teisių gynimo aktyvistė ir visuomenininkė, jos darbuose keliamos socialinės ir gamtos apsaugos temos. Tapybos stilius – siurrealistinis, šiek tiek primenantis meksikiečių dailininkės Fridos Kahlo kūrybą. Dailininkės kūriniuose jaučiama ir stipri naiviojo meno dvasia, primityvistinė liaudies meno tradicija. Parodą įkvėpė Antano Baranausko poema „Anykščių šilelis“. „Manau, kad jis buvo pirmasis ekologas. Labai taikliai nurodė gobšumą, kaip pagrindinę miškų kirtimo priežastį, ir aiškiai apibrėžė tikro inteligento poziciją gamtos naikinimo akivaizdoje. Stengiuosi ir aš atrasti tokią meninę kalbą, kuri paliestų žmones ir skatintų juos būti
jautresniais gamtai“, – teigia menininkė, penktus metus gyvenanti kaime (Anykščių rajone). Vilmai Fioklai Kiurė rūpi ir diskriminaciją, ir atskirtį patiriantys žmonės, todėl parodoje Galima pamatyti keletą išskirtinių darbų šia tema.
Trumpai tariant, paroda „Kalnai kelmuoti“ suformuota atsižvelgiant į nūdienos aktualijas: klimato kaitą, beatodairišką miškų kirtimą, žmonių baimes susiduriant su vis naujomis grėsmėmis. „Mano darbai labiau literatūriški, nei tapybiški. Man patinka pasakoti istorijas tiek vaizdais, tiek tekstais“, – sako autorė ir siūlo Jums ne tik pažiūrėti paveikslus, bet ir paskaityti jų istorijas.