Ukrainos vaikų piešiniai „ Karas vaikų akimis…Skausmas ir viltis“

Parodoje piešiniai vaikų, išvydusių karo baisumus ir kartu su tėvais priverstinai palikę savo  namus, draugus, įprastą gyvenimo būdą ir pabėgę į Čerkasų miestą. Darbai išskirtiniai, nes jie piešti pirmosiomis valandomis, kai į Čerkasų miesto humanitarinį centrą atvyko evakuotos šeimos. Kol tėvai tvarkė reikiamus dokumentus, vaikai piešė. Piešiniuose vaizduojamas karas ir taika, šeima ir baimė, skausmas ir viltis. Grupė savanorių psichologų teigia, kad vaikai savo emocinę būseną perteikia piešdami. Piešimo laikas nuo 30 minučių iki 1 valandos. Piešinių geografija: Mariupolis, Severodoneckas, Kijevas, Charkovas… – kiekvienas regionas, kur okupantai įsiveržė.

Paroda siekiama atkreipti dėmesį į karo vaikų ir jų šeimų, ne tik namų, bet ir tėvų netekusių vaikų psichologines problemas ir materialinius poreikius.

„Esame dėkingi visiems, kurie padeda Čerkasų miesto tarybos humanitarinio centro darbui. Kiekvienas iš jūsų šiandien esate užnugario kovotojas, kiekvienas iš jūsų artėja prie Pergalės. Mieli draugai, vienykimės remdami ukrainiečių šeimas ir jų vaikus, patyrusius nuostolius dėl karo. Kartu – kaip vienas!“ – Maryna Harkava, Čerkasų miesto mero pavaduotoja, Čerkasų miesto tarybos Humanitarinio centro kuratorė.

Norėdami paremti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas aukoti galite nevyriausybinei organizacijai „Blue-Yellow“ (www.blue-yellow.lt)