Atvirukas – istorinis, kultūrinis žmonių tarpusavio ryšius atspindintis ženklas. Tradicija sveikinti savo artimuosius rašytais linkėjimais gimė dar gerokai prieš mūsų erą: su Naujaisiais metais vieni kitus sveikindavo senovės kinai, nuo jų neatsiliko ir senovės egiptiečiai, sveikinimus rašę ant papiruso.
Vidurio ir Rytų Europoje atvirukai ėmė plisti antroje XIX a. pusėje, pirmasis pašto atvirukas buvo atspausdintas 1862 metais Austrijos – Vengrijos imperijos sostinėje Vienoje. Netrukus atvirukų mada pasiekė Rusijos imperiją, kurios sudėtyje tuo metu buvo ir Lietuva. Pirmieji atvirukai Lietuvoje pradėti spausdinti 1875 metais, o 1890 metais pasirodė ir spalvoti atvirukai.
Marginti kiaušiniai vaizduojami tik lietuviškuose atvirukuose. Marginimo raštai išsiskiria lietuvių liaudies ornamentika, estetika. Galima teigti, kad atvirukai yra neatskiriama mūsų kultūros dalis, padedanti pažinti prosenelių ir senelių gyvenimą, papročius..
Adomo Petrausko muziejaus rinkiniuose tarp sukauptų įvairių spaudinių taip pat galima rasti atvirukų. Nemaža jų dalis – Šv. Velykų tematika.
Šioje parodoje eksponuojami spausdinti atvirukai ir autoriniai darbai, kuriuose vaizduojami ne tik tradiciniai šios šventės simboliai, kuriantys jaukumo ir džiaugsmo nuotaiką, bet ir religinės tematikos vaizdai.
Tikimės, kad ši paroda padovanos Jums šventinę nuotaiką!