Kristinos Norvilaitės-Geniušienės grafikos darbų parodos atidarymas „Į VISKĄ PAŽVELGTI RAMIA AKIMI“

Tikrai nežiemišką šių metų vasario 5 d. Kupiškio etnografijos muziejuje įvyko pasaulinio lygio menininkės Kristinos Norvilaitės-Geniušienės  grafikos darbų parodos atidarymas Į VISKĄ PAŽVELGTI RAMIA AKIMI“. Grafikė yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė, baigusi Vilniaus dailės akademiją,  surengusi  virš penkiasdešimt  personalinių parodų, dalyvavusi daugiau kaip dviejuose šimtuose grupinių  parodų Lietuvoje ir užsienyje (JAV, Izraelis, Belgija, Danija, Švedija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Olandija, Rusija, Ukraina, Austrija, Vokietija, Italija, Ispanija, Norvegija, Suomija ir kt.).

 

Žvelgiant į parodos autorės darbus, tikrai nesunku pajusti, kad juose atsiskleidžia tai, kas menininkei yra be galo brangu ir artima.  Paveiksluose menininkė   perteikia labai šiltus savo šeimos ir jai  artimų žmonių  kasdienius darbus, gyvenimo  ypatumą. Neatsiejama gyvenimo dalis grafikei – muzika. Daugelyje  darbų galima pamatyti ir pajusti muzikos temą, muzikos leitmotyvą: vienuose darbuose  išvysime pavaizduotą  grojantį jos vyrą, garsų pianistą P.Geniušą, kitame paveiksle šokančią mergaitę ar dainuojantį mokinių chorą,  staugiantį vilką su trimitais ar tiesiog šį žvėrį  paklūstantį batutos lazdelėms.

 

Parodos atidarymo metu menininkė trumpai papasakojo, kaip vyksta paveikslo „gamyba“, kokia yra  technika, kiek grafika reikalauja kruopštumo, kantrybės, laukimo,  susikaupimo. Autorės teigimu: „Kiekvienam menininkui tyla, vienatvė ir ramybė – būtina, nes tuomet kūrėjai susikaupia, dėliojasi savo mintis ir darbų eskizus“.

 

Labai džiugu, kad po parodos atidarymo galėjome dalyvauti grafikės  vedamoje  edukacinėje pamokoje, kur visi norintys  turėjo galimybę patys pabandyti išspausti savo nupieštą paveiksliuką. Ypač džiugu, kad gausus būrys Kupiškio meno mokyklos dailės skyriaus mokinių  taip pat dalyvavo edukacinėje pamokoje, kurioje išmoko pasigaminti, išraižyti linoraižinio klišę ir  ją atspausti.

 

Paroda eksponuojama Kupiškio etnografijos muziejuje iki šių metų kovo 5d.