Kupiškio etnografijos muziejus įgyvendina projektą „Kupiškėnų vestuvininkai ir vestuvių simbolika virtualiai“.
Projektas tikslas – diegiant įnovatyvias technologijas sukurti edukacijų klasėje interaktyvią sieną su vizualiais bei garsiniais įrašais, pasakojančiais apie senųjų kupiškėnų vestuvių veikėjus, vestuvines tradicijas ir simboliką.
Kupiškio kraštas labiausiai garsus kupiškėnų vestuvėmis. Ši nematerialaus kultūros paveldo vertybė žinoma ne tik pas mus, bet ir užsienyje. Kupiškio etnografijos muziejus siekdamas populiarinti kupiškėniškų vestuvių tradicijas ir jų autentiškumą, kad tai būtų įdomu ir šiuolaikinei visuomenei, o ypač jaunimui, jas pateikė modernizuotoje interaktyvioje sienoje. Scenarijaus sūkurimui panaudota muziejaus fonduose ir ekspozicijose esanti senovinių kupiškėnų vestuvių medžiaga: rašytiniai šaltiniai vaizdinė ir garsinė informacija. Projekcijoje taip pat panaudoti vestuvių skaitmeniniai vaizdai.
Pasitelkiant inovatyvius sprendimus ir virtualią realybę sukurtas ne tik kultūrinis, bet ir informacinis bei edukacinis produktas. Ši interaktyvi siena sensorinių jutiklių pagalba leidžia pamatyti ir išgirsti senovinių vestuvių, kaip nematerialaus kultūros paveldo vertybės, tradicijas ir simboliką.
Interaktyvi projekcinė siena, naujovė muziejaus edukacinėje veikloje, ji atveria plačias ekspozicijų, muziejaus fonduose saugomų eksponatų pritaikymo ir aktualizavimo lankytojams galimybes.
Gautas finansavimas 16000 Eur. Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba ir Kupiškio rajono savivaldybė.
Už didelį indėlį ir istorinį žinių bagažą dėkojame Mėgėjų meno ir etninės kultūros skyriaus vedėjai Almai Pustovaitienei.
Už idėjos įgyvendinimą, projekto vykdymą, sklandų pasirengimą ir jo išpildymą Kupiškio etnografijos muziejuje – UAB „GliukMedia“ komandai.
UAB „Gluk Media“ – nuo 2009 metų veikianti kūrybinių industrijų įmonė, kurianti įvairius interaktyvius sprendimus, šiuolaikinius informacijos pateikimo įrankius.
Projekto vadovė – muziejininkė Jurgita Malevičiūtė.