Noros Blaževičiūtės kūrybos darbų parodos atidarymas

Šių metų gegužės 6 d. Kupiškio etnografijos muziejuje įvyko susitikimas su garsia Lietuvos dailininke, keramike Nora Blaževičiūte.

Menininkė yra sukūrusi dekoratyvinių, siužetinių kompozicijų, keramikos dirbinių. Jie laisvai, tarsi improvizuojant, sukomponuoti iš žiestų, presuotų ir lipdytų elementų. Dirbiniai žaismingi, valiūkiški, pasižymi ironija, paslėptomis užuominomis.

Pristatydama savo kūrybos dirbinius menininkė kalbėjo: „Keramika yra indas, kasdienis kavos ir arbatos puodelis. Gaila, bet iš lietuviško molio neįmanoma padaryti kokybiškų lėkščių ir puodelių. Vietinis molis tinka gėlių vazonams ir puošnioms vazoms kurti. Tai daug metų dariau „Dailės” kombinate.

Nepriklausomybės metais atsirado įvairesnių ir įdomesnių medžiagų kūrybai: vokiški moliai, itališkos glazūros. Galima rinktis netradicinius degimo būdus: raku,  anagama.  Aš myliu paukščius ir gyvūnus, dažnai savo darbuose pasirenku juos vaizduoti. Per šiuos personažus galiu perteikti emocijas, juokingas gyvenimo scenas. Tokius darbus vadinu „žaislais” suaugusiems, skiriu juos visiems, kurie mėgsta grožį“.

Todėl kviečiame visus aplankyti parodą Kupiškio etnografijos muziejuje ir pasisemti puikių emocijų.