Onos Jėckienės rankdarbių paroda „Laisvalaikiu“

Gimiau 1951 m. Anykščių raj., Svėdasų seniūnijoj, Kunigiškių kaime. Baigusi Rokiškio kultūros mokyklos chorinio dirigavimo specialybę. 15 metų dirbau kultūros namuose, 23 metus muzikos mokiau mažuosius svėdasiškius ikimokyklinio ugdymo skyriuje. Rankdarbiais susidomėjau būdama penktokė. Mano mamytė megzdavo, matyt ir „užkrėtė“ mezgimu… Daug metų mezgiau virbalais. Vėliau vyro mama padovanojo mezgimo mašiną „Ukraina“. Vokišką „Veritą“ įsigijau pati. Mezgiau viską, ką tik galima numegzti. 5 metus sėkmingai dirbau Kupiškio BGAK (pagal antrą sutartį), kol kombinatas likvidavosi. Gėlių nėrimas – mielas laisvalaikis. Patinka gėlės, daug jų auginau prie savų namų. 2015 m. Persikėlėm gyventi į Kupiškį, todėl gėles „auginu“ siūlų ir vąšelio pagalba. Su nertom gėlėm teko dalyvauti parodėlėse Anykščių raj. Kavarsko bibliotekoje, Vaitkūnų kultūros namuose, J. Tumo-Vaižganto muziejuje kasmet vykstančiame Svėdasų krašto talentų sambūryje „Deimančiukai“, Kupiškio raj. Naivių bibliotekoje ir kultūros namuose, Adomynės dvare, Kupiškio tautodailininkų Liaudies meno studijoje „Židinys“. Iš džiovintų augalų darau atvirukus, domina kvilingas, simegrafija, fotografavimas. Truputį eiliuoju, esu Kupiškio literatų klubo „Lėvens balsai“ narė. Savo eilėms rašau muziką. Mezgu jubiliejines vardines juostas su karoliukais.

Paroda eksponuojama Veronikos Šleivytės paveikslų galerijoje

2023 05 10 – 2023 06 11