Tautodailininkės Violetos Laužikienės kūrybos darbų paroda „Kai gijos atgyja“

Violeta Laužikienė gimė ir užaugo Skodinių kaime, Kupiškio rajone, o dabar gyvena Skapiškio geležinkelio stoties gyvenvietėje. Dar vaikystėje ji pamėgo rankdarbius. Iš savo mamos mokėsi siuvinėti, megzti, austi. Violetai buvo įdomu siūti, todėl įstojo į Klaipėdos 46 technikos mokyklą, įgijo siuvėjos specialybę. Daug valandų atiduota siuvimui.

Moteris visada randa laiko rankdarbiams. Ji nuolat domisi naujovėmis. Naujas technologijas ne tik išbando, bet ir žiniomis pasidalina su kitais. Namai jau pilni rankdarbių, interjero puošmenų, kurias mielai dovanoja draugams, artimiesiems.

Violeta Laužikienė nuo 2016 metų sėkmingai dalyvauja LTS Panevėžio bendrijos Kupiškio skyriaus tautodailininkų veikloje. Ji riša Vilniaus kraštui būdingas verbas, pina tradicines juostas. Pinti išmoko per edukacinius užsiėmimus Kupiškio etnografijos muziejuje, o dabar  jau ir pati moko kitus. Kupiškio tautodailininkų studijoje  „Židinys“ ir renginių metu įvairiose rajono vietose veda edukacinius verbų rišimo, juostų pynimo užsiėmimus visiems, kurie nori rasti naujų saviraiškos formų. Kūrėja džiaugiasi, kad prie senųjų amatų prisiliečia vis daugiau jaunų žmonių.

Tautodailininkė surengė tris autorines parodas, yra nuolatinė  rajoninių tautodailės parodų dalyvė, dalyvavo ir respublikinėse parodose. 2019 m. LR Seime pristatytoje kupiškėnų tautodailininkų darbų parodoje „Kupiškėniškos tradicijos tautodailėje“ eksponuotos pintos juostos. 2021 m. dalyvavo Panevėžio regiono „Aukso vainiko“ parodoje-konkurse (Pasvalio krašto muziejuje).

Parodoje eksponuojamos 23 įvairaus pločio, ilgio, raštų, spalvų pintos juostos ir kiti tekstilės darbai. Juose gyva liaudiška tradicija, kviečianti ne tik jais grožėtis, bet ir domėtis, mokytis.

 

Paroda eksponuojama Veronikos Šleivytės paveikslų galerijoje iki 2022 m. spalio 31 d.

Kviečiame aplankyti!