Zita Kumpelienė gimė 1956 m. Panevėžio rajone, mokėsi Raguvos vidurinėje mokykloje, baigė Vilniaus pedagoginį universitetą, įgydama fizikos ir buities kultūros mokytojos kvalifikacijas.
Dirbo fizikos ir technologijų mokytoja, yra vadovavusi rankdarbių, amatų būreliams. Domisi įvairiomis rankdarbių technikomis, senaisiais amatais, tautiniu paveldu. Nuo 2008 m. ji priklauso Lietuvos tautodailininkų sąjungai, dalyvauja ,,Aukso vainiko“ parodose.
Zitos Kumpelienės rankdarbiams – pintinėms juostoms, šiaudiniams sodams, veltiniams – suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas.
Autorė yra aktyvi asociacijos „Dangaus sodai“ narė, Vabalninko bendruomenės tarybos narė. Įvairių projektų dalyvė ir įgyvendintoja, besistengianti atkreipti dėmesį į mūsų tradicinių amatų puoselėjimą, išsaugojimą ir perdavimą ateities kartoms.
Zita Kumpelienė pina tradicinius piramidinius, ritininius, kubinius sodus. Jie ir eksponuojami šioje parodoje. Sodų pynimo subtilybių tautodailininkė mokėsi iš šio amato žinovės Vitenės Repšienės.
Sodų rišimas išliko gyvybingas iki šių dienų, jaučiamas netgi pagyvėjimas. Jais puošiamos bažnyčios, kultūros centrai, bendruomenių namai. Tradiciniai šiaudiniai sodai gali puošti kiekvieno iš mūsų namus.
Pynimas – paprasčiausias ir seniausias juostų audimo būdas, kai juosta padaroma iš tų pačių ataudų ir metmenų. Tam nereikia specialių įrankių. Jos pinamos pirštais iš vilnonių siūlų (metmenų), kurių spalvos atitinka kitus vilnonius kostiumo audinius. Šioms juostoms būdingi rombų, eglučių motyvai. Pintinės juostos įrašytos į nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.
Parodoje eksponuojamos dvinytės eglinės, milines eglinės, milines kryžinės juostos. Jas galima panaudoti ne tik prie tautinių rūbų, bet ir buityje, interjere. Juostos gali tapti puikiu aksesuaru prie rūbų, telefono dėkliuku, knygų skirtuku, apyrankėmis ir kt.
Paroda eksponuojama Veronikos Šleivytės paveikslų galerijoje iki 2023 m. rugsėjo 22 d.